Poprad uspel v rozhodujúcom piatom zápase

Publikované: 10.04.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Richard Hudeček

BAM Poprad vs. BK Slovan Bratislava, Mariana Tetemondová (7) (Foto: Richard Hudeček)

Basketbalistky Popradu postúpili do boja o konečné piate miesto, keď dokázali v rozhodujúcom zápase na svojej palubovke zdolať Slovan Bratislava 69:54. V sérii o piatu priečku nastúpia Popradčanky proti Banskej Bystrici. O konečné siedme miesto zabojujú Nitra so Slovanom.

BAM Poprad – BK Slovan Bratislava 69:54 (18:11, 19:16, 18:14, 14:13) – konečný stav série 3:2

V ženskej najvyššej súťaži sa cez víkend odohral jediný duel, ktorý mal vyriešiť posledný otáznik play-off skladačky. V sérii o 5. až 8. miesto proti sebe nastúpili Poprad a Slovan Bratislava v rozhodujúcom piatom zápase série. Domáce prostredie hralo dôležitú rolu v predošlých štyroch stretnutiach a rovnako tomu bolo aj v poslednom dueli pod Tatrami. Už do polčasu si popradské basketbalistky vytvorili slušný desaťbodový náskok. Keď v tretej štvrtine domáce zvýšili vedenie o ďalšie štyri body bolo prakticky rozhodnuté. Nervozita Bratislavčaniek sa podpísala najmä pod ich premieňanie trestných hodov. Z 31 pokusov premenili len 17. Výrazným rozdielom bola aj hra na útočnom doskoku. Zatiaľ čo Popradu sa podarilo doskočiť 21 lôpt, hosťujúce hráčky ich doskočili len deväť. Najlepšou strelkyňou zápasu bola so 17-bodmi Bratislavčanka Radoslava Oštádalová. V domácom drese vynikli Zuzana Ivančáková a Katarína Petríková zhodne so 16-bodmi. Výraznou mierou sa na víťazstve podieľala aj Lucia Hadačová s 11-bodmi a 14-doskokmi.