VIDEO Víťazný vstup Good Angels do finálovej série

Publikované: 13.04.2017 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Ľubka Ištoňová

Good Angels Košice vs. Piešťanské Čajky, Žirková (7) vs. Brown (10) (Foto: Ľubka Ištoňová)

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v úvodnom finálovom dueli play-off extraligy nad Piešťanskými Čajkami 71:61. Úradujúci slovenský majster sa ujal vedenia 1:0 v sérii hranej na tri víťazstvá. Boj o titul sa cez víkend presúva do kúpeľného mesta, kde žlto-modré prehrali v aktuálnej sezóne dvakrát.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 71:61 (23:6, 38:31, 53:41)
Good Angels: Oblak 13, Baugh /9 doskokov/ a Žirková po 12, Jurčenková 9, Kupčíková 0 (Stehlíková 15 /3 trojky/, Bálintová a Baburová po 4, Janoščíková 2, Majorošová a Bilíková 0). Tréner: P. Jankovič
Piešťany: Slamová 18 /3 trojky/, Oroszová 9 /9 doskokov/, Handy /9 doskokov/ a Brown po 8, Oliver 2 (Páleníková 8, Dudášová a Mikulášiková po 4, Baletić 0). Tréner: M. Pospíšil
trojky: 5/14 – 5/15, TH: 20/23 – 6/7, fauly: 16 – 22, 5 faulov: 38. min. S. Oroszová (Piešťanské Čajky), rozhodcovia: Z. Zubák, I. Pipíška a P. Karniš
štvrtiny: 23:6, 15:25, 15:10, 18:20

priebežný stav série 1:0 (hrá sa na 3 víťazstvá)

Úvodná štvrtina finálovej série mala jednoznačný priebeh, keď v nej domáce basketbalistky viedli už 23:6. V prvej polovici druhej štvrtiny však Čajky dokázali sériou štrnástich bodov v rade znížiť už priepastný náskok a do polčasovej prestávky išli družstvá za stavu 38:31 pre „žlto-modré“.

V druhom dejstve si udržiavali domáce dvojciferný odstup až do poslednej štvrtiny, v ktorej závere nastúpili aj mladé hráčky. Piešťanské basketbalistky sa potom dokázali priblížiť, no len na rozdiel desiatich bodov.

Už pred sériou avizoval košický lodivod Peter Jankovič, že bude rád, ak dostanú vo finále príležitosť aj mladé hráčky a v záverečnej štvrtine sa im to napokon aj podarilo. Sofia Bilíková a ani Sára Majorošová sa síce bodovo nepresadili, no pre talentované odchovankyne je už len pobyt na palubovke vo finále cennou skúsenosťou.

Ďalší program finálovej série ťenskej basketbalovej Extraligy SR:
2. zápas – 16. 4. 2017 (nedeľa): Piesťany – Good Angels (18.00 hod., Diplomat aréna)
3. zápas – 19. 4. 2017 (streda): Good Angels – Piešťany (18.00 hod., Angels aréna)
príp. 4. zápas – 22. 4. 2017 (sobota): Piešťany – Good Angels (18.00 hod., Diplomat aréna)
príp. 5. zápas – 26. 4. 2017 (streda): Good Angels – Piešťany (18.00 hod., Angels aréna)