Anjelky si na Mersin veria, vrásky na čele spôsobuje zdravotný stav Žirkovej

Publikované: 01.11.2017 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: fiba.com

Mersin (TUR) vs. GOOD ANGELS Košice, Darxia Morris (23) (Foto: fiba.com)

Basketbalistky štrnásťnásobného majstra Slovenska Good Angels Košice vstupovali do základnej skupiny európskeho pohára FIBA s jednoznačným cieľom – vyhrať skupinu a vyhnúť sa tak prvému kolo play-off.

Po odohraní troch zápasov šanca na naplnenie tohto cieľa stále žije. Na úvodnú prehru v tureckom Mersine zareagovali Anjelky víťazstvami v Krasnojarsku a nad Ružomberkom a ak chcú skončiť v skupine prvé, potrebujú v stredu oplatiť Mersinu porážku z prvého súboja (70:76).

Chceme vyhrať! To je náš prvoradý cieľ. Určite by bolo dobré, aj ak by sme ich porazili o sedem bodov a dostali ich v tabuľke pod seba. Bude to však veľmi náročný zápas a podstatné je akékoľvek víťazstvo,“ hovorí tréner Good Angels Peter Jankovič.

Generálny manažér Daniel Jendrichovský upozorňuje, že ak chcú Košičanky postúpiť z prvého miesta, nemusia nevyhnutne poraziť Mersin o viac ako šesť bodov.

„Ak by sme totiž aj skončili na druhom mieste za Mersinom, tak pri nasadzovaní do rebríčka sa počíta počet víťazstiev a prehier a následne celkové skóre,“ vysvetľuje Jendrichovský. „Je teda možné, že budeme v tabuľke za Mersinom, ale nasadení budeme vyššie. Podstatné je samozrejme v stredu zvíťaziť a to je náš hlavný cieľ.“

V tejto chvíli majú Turkyne v tabuľke o bod viac a ich celkové skóre je lepšie o 14 bodov. Prvý vzájomný zápas však košickým basketbalistkám ukázal, že ide o hrateľného súpera.

„V Turecku sme pohoreli na vlastných chybách. Neplnili sme to, čo nám bolo povedané. Aspoň, že sme to stiahli na tých šesť bodov, pretože ak by sme mali zmazávať dvadsaťbodové manko, tak by to bolo veľmi ťažké,“ konštatuje Angelika Theiner, ktorá očakáva silnú podporu domáceho publika. „Verím, že sa budeme môcť oprieť o plnú halu a diváci budú našim šiestym hráčom. Spoločne to zvládneme.

Z pohľadu prípravy na dôležitý duel je výhodou znalosť súpera z prvého vzájomného súboja. V ňom prehrávali Košice o vyše dvadsať bodov, no mohutným finišom skresali prehru na šesť bodov.

„Myslím si, že nás neprekvapili ani v prvom zápase. Robili sme tam nejaké obranné chyby, ale pokiaľ sme robili to, na čom sme sa dohodli, tak to fungovalo. Počas jednej dvanásťminútovky si dievčatá povedali, že každá vyskúša svoje a tú pasáž sme prehrali o 21 bodov. Zápas sa tam zlomil, ale stále bol hrateľný a mohli sme aj vyhrať,“ zdôrazňuje Peter Jankovič.

„Je možno škoda, že sme hrali hneď prvý zápas práve v Mersine,“ nadväzuje Daniel Jendrichovský. „Nemali sme tak možnosť pozrieť si ich detailnejšie. Treba však povedať, že ide o súpera, ktorý má silnú prvú päťku, ale zároveň nemá dostatočnú rotáciu. V prvom súboji proti nám „vydržala“ základná päťka 33 minút a potom odpadávali. Ak by sa hral zápas o päť minút dlhšie, tak by sme asi vyhrali.“

Hlavné nebezpečenstvo hrozí podľa šéfa košického klubu od americkej dvojice, pričom jednoznačnou líderkou tímu je reprezentantka Bria Hartley.

„Nielenže boduje, ale pripravuje aj situácie pre dve pivotky. Zastaviť potrebujeme aj kvalitnú strelkyňu Maricu Gajičovú, ktorá je veľmi úspešná spoza trojkového oblúka. Našim plánom bude tlačiť ich od prvej do poslednej minúty a uvariť ich. Dôležitý bude aj počet faulov tureckého tímu. Naša cesta vedie cez posadenie hráčok základnej zostavy na lavičku. Potom by to bolo výrazne jednoduchšie.“

V Turecku sa zo žlto-modrej zostavy darilo najviac dvojici Anna Jurčenková (21 bodov) – Romana Stehlíková (17 bodov). Do listiny strelkýň sa vtedy naopak vôbec nezapísala Američanka Devereaux Peters.

„Prvý zápas Devereaux nevyšiel, ale zlepšuje sa každým zápasom. Po zraneniach a dlhšej pauze ide jednoznačne nahor. Z pohľadu prvého vzájomného súboja by som však vyzdvihol Barču Bálintovú, ktorá pripravovala Anke Jurčenkovej veľmi jednoduché podkošové pozície. Využívali sme pri tom bránenie ich najvyššej hráčky Krystal Thomasovej, ktorá bráni veľmi zatiahnuto, iba pod svojim košom,“ upozorňuje Jendrichovský na jednu zo slabín tureckého družstva.

Hlavnou predzápasovou obavou tímu Good Angels je momentálne zdravotný stav kapitánky Zuzany Žirkovej, ktorá absolvovala liečbu v nemocnici. Šance na jej štart sú mizivé.

„Dúfam, že lekári ju dajú do poriadku,“ želá si tréner Jankovič. „Ak nám bude chýbať, tak to bude citeľná strata, ale na druhej strane verím, že dievčatá to zomkne ešte viac a zabojujú aj za ňu. Je jasné, že v poslednom čase hráme veľmi veľa a potrebujeme si už aj trochu oddýchnuť. Už v sobotu však máme doma Piešťany a tento týždeň ešte potrebujeme zvládnuť. Jedinou cestou je rozložiť sily na viaceré dievčatá.“

Zápas európskeho pohára FIBA medzi Good Angels Košice a Mersinom začne v Angels aréne v stredu o 18.00 hodine.

Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Huste.TV https://huste.joj.sk/live

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

SLO SLO 59:55
08.04.2018
SKP SKP
MBK MBK 52:60
08.04.2018
GAK GAK
PNC PNC 67:46
11.04.2018
SAM SAM
SKP SKP 64:61
11.04.2018
SLO SLO
GAK GAK 88:73
11.04.2018
MBK MBK

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 GOOD ANGELS Košice 11/1 91,67%
2 Piešťanské Čajky 7/5 58,33%
3 MBK Ružomberok 6/6 50,00%
4 BAM Poprad 0/12 0,00%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 ŠBK Šamorín 8/4 66,67%
2 BKM Junior UKF Nitra 8/4 66,67%
3 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/6 50,00%
4 BK Slovan Bratislava 2/10 16,67%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 GOOD ANGELS Košice 13/1 92,86%
2 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
3 MBK Ružomberok 10/4 71,43%
4 BAM Poprad 6/8 42,86%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 5/9 35,71%
6 ŠBK Šamorín 4/10 28,57%
7 BKM Junior UKF Nitra 4/10 28,57%
8 BK Slovan Bratislava 1/13 7,14%