Sesterský strelecký mikrosúboj pre Teréziu, na kávu pozve víťazka Marta

Publikované: 04.11.2017 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Terézia Páleníková (33) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Po stredajších európskych vystúpeniach v pohári FIBA sa pozornosť oboch finalistiek domácej extraligy preorientovala na prvé tohtosezónne vzájomné meranie síl. Doterajšiu neporaziteľnosť si napokon udržali hráčky Good Angels Košice, ktoré zdolali na palubovke Angels Arény Piešťanské Čajky 64:50.

„Bol to veľmi náročný zápas, ale to sme vedeli od pondelka. Stretli sa dva eurocupové tímy a obe strany mali za sebou ťažké stredajšie medzinárodné zápasy. Možno aj preto to nebolo také okulahodiace. O našom víťazstve rozhodol druhý polčas, v ktorom sme ubránili Piešťany na 18-tich bodoch a to je skvelá vizitka,“ zdôraznil tréner Anjelok Peter Jankovič, ktorý sa musel v šlágri kola zaobísť bez chorej kapitánky Zuzany Žirkovej i Američanky Darxie Morrisovej. Tá odletela z rodinných dôvodov do zámoria.

Dobrou správou pre tím Anjelok bola Žirkovej prítomnosť na striedačke, kde sa ochotne zhostila neoficiálnej pozície Jankovičovej asistentky. „Snažila sa hlavne povzbudiť dievčatá, ktoré hrali tretí zápas za sedem dní a v pondelok ich čaká ďalší. Chce to bojovnosť a Zuzka tak babám dodávala hlavne psychické sily,“ okomentoval lavičkové pôsobenie svojej kapitánky košický tréner.

Basketbalistky z kúpeľného mesta držali s majstrom krok až do 25. minúty, kedy prehrávali len o dva body. Potom však začali úradovať Košičanky. Po tretej štvrtine viedli o desať a zápas vyhrali o štrnásť bodov.

„K tomuto zápasu sme pristúpili rovnako zodpovedne ako k eurocupovým vystúpeniam. Vedeli sme, že domácim chýbajú dve opory, ale dve hráčky základnej zostavy absentovali aj na našej strane,“ upozornila hráčka Piešťan Terézia Páleníková. „Chceli sme uhrať čo najlepší výsledok, ale nezvládli sme druhý polčas. Košičanky nám počas niektorých momentov utiekli a už sme ich nedobehli. Dostali sme takú príučku a dúfam, že po reprezentačnej prestávke budeme hrať to, čo nás zdobilo doteraz.“

O špeciálny podtón finálovej reprízy sa postaral sesterský mikrosúboj, ktorého výsledok sa hodnotí ťažko. Z tímového víťazstva sa síce tešila staršia Marta, no z pohľadu dosiahnutých bodov vyhrala hladko 15:0 mladšia Terézia.

„Zo streleckého pohľadu som vyhrala ja, ale teší ma hlavne to, že sme sa po roku a pol stretli spolu na ihrisku. Mali sme tam pár match-upov a hoci som sa na ňu nejako extra nesústredila, musím priznať, že hrať proti nej je iné ako proti iným hráčkam,“ uviedla Terézia, ktorej zakontrovala Marta: „Počíta sa to, čo je na konci. Teším sa teda z dôležitého víťazstva. Polčasové skóre bolo ešte otvorené, ale potom sme to strhli na našu stranu. Sme rady, že sme to zvládli aj bez Zuzky a Darxie. Líderky chýbali na oboch stranách a bolo to aj o tom, kto sa s tým vyrovná lepšie.“

GOOD ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Marta Páleníková (34) (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Otázkou tak ostáva, ktorá zo sestier zaplatí počas najbližšieho posedenia v kaviarni účet.

„Marta vyhrala a je navyše staršia. Platiť by teda mala ona,“ pousmiala sa Terézia a staršia sestra sa s ňou v tomto smere hádať nemieni. „Za tento výkon jej minimálne prvú kávu zaplatím veľmi rada. Zaslúži si. Mala svoj deň a musím priznať, že aj mne osobne sa bránila veľmi ťažko. Odohrala super zápas a ukázala, čo v nej je. Z víťazstva sa však teším ja a tak to má byť. Škoda, že tu nemôže ostať a cestuje domov s tímom. Rada som ju však videla a čoskoro sa stretneme v Bratislave.“

„Zápas vyhrala Marta a Terézia našťastie vyhrala iba ten mikrosúboj jedna na jedna. „Halda“ nám pomohla vyhrať ťažký zápas v stredu a to je pre nás dôležité,“ vyjadril sa na margo sesterského mikrosúboja tréner Good Angels P. Jankovič.

Mimochodom, dokázal by si predstaviť pod svojim velením obe sestry Páleníkové? „Kvality Terezy samozrejme poznáme a ak by sa raz baby stretli v našej šatni, tak by som nebol proti. Má však platný kontrakt v Piešťanoch a nateraz to teda nie je téma dňa.“

„Ja si to predstaviť viem. To by sme chodili na tie kávičky každý deň a mohla by spať u mňa na gauči. Ja som však v Piešťanoch a ona v Good Angels. Uvidíme čo prinesie budúcnosť,“ dodala v dobrej nálade Marta Páleníková.

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

SLO SLO 59:55
08.04.2018
SKP SKP
MBK MBK 52:60
08.04.2018
GAK GAK
PNC PNC 67:46
11.04.2018
SAM SAM
SKP SKP 64:61
11.04.2018
SLO SLO
GAK GAK 88:73
11.04.2018
MBK MBK

Skupina o 1.-4.miesto ...

# Tím V/P %
1 GOOD ANGELS Košice 11/1 91,67%
2 Piešťanské Čajky 7/5 58,33%
3 MBK Ružomberok 6/6 50,00%
4 BAM Poprad 0/12 0,00%

Skupina o 5.-8.miesto ...

# Tím V/P %
1 ŠBK Šamorín 8/4 66,67%
2 BKM Junior UKF Nitra 8/4 66,67%
3 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 6/6 50,00%
4 BK Slovan Bratislava 2/10 16,67%

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 GOOD ANGELS Košice 13/1 92,86%
2 Piešťanské Čajky 13/1 92,86%
3 MBK Ružomberok 10/4 71,43%
4 BAM Poprad 6/8 42,86%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 5/9 35,71%
6 ŠBK Šamorín 4/10 28,57%
7 BKM Junior UKF Nitra 4/10 28,57%
8 BK Slovan Bratislava 1/13 7,14%