Good Angels v Ružomberku síce vyhrali, ale až po predĺžení

Publikované: 30.11.2017 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: fiba.com

MBK Ružomberok vs. GOOD ANGELS Košice, Mištinová (13) vs. Deptová (31) (Foto: fiba.com)

V stredajšom predposlednom súboji EuroCupu nastúpili v ružomberskej hale Koniareň domáce hráčky proti slovenskému majstrovi Good Angels Košice s cieľom získať prvé víťazstvo. Nakoniec sa im to nepodarilo, keď podľahli súperkám po predĺžení.

Úvod zápasu sa začal lepšie pre domáce hráčky. Tie koncom piatej minúty získali šesť bodový náskok a aj po oddychovom čase Košičaniek ho ďalej zveľaďovali, prvá štvrtina skončila 21:12 v ich prospech. Druhá perióda začala presnými strelami Mištinovej a Kováčikovej, potom sa už začali chytať aj hráčky nášho majstra. V 15. minúte bol rozdiel v skóre už len päť bodový a do konca prvého polčasu sa zmenšil na tri body, na veľkú prestávku šli tímy za stavu 30:27.

Tretiu štvrťku začala úspešným pokusom za tri body domáca Cassandra Brown, o minútku neskôr rovnako zareagovala Darxia Morris a koncom 24. minúty sa dostali Anjelky prvý krát do vedenia po trestných hodoch – 35:36. Potom sa skóre prelievalo zo strany na stranu a tímy sa striedali vo vedení až do ďalšej prestávky, štvrtina skončila 11:15. Posledná časť duelu teda začínala za stavu 41:42 pre Košice, v jej polovici domáce prehrávali o 4 body, no tri minúty pred koncom to bolo opäť narovnako 49:49. Po trojkách z oboch strán sa stav stretnutia posunul na 52:52 a išlo sa do záverečných dvoch minút. 43 sekúnd pred koncom to bolo stále vyrovnané 54:54 a zostalo to tak až do konca hracieho času, samozrejme nasledovalo predĺženie.

Stav skóre sa v predĺžení menil po trojke Bálintovej, trestných hodoch Campbell a dvoch bodoch Jurčenkovej, duel teda vyhrali Good Angels Košice 56:59, ale s poriadne „odretými ušami“.