Poradčanky prehrali v Šamoríne o dva body

Publikované: 15.01.2018 Autor/Zdroj: bamp.sk Foto: bamp.sk

BAM Poprad (Foto: bamp.sk)

V poslednom zápase základnej časti Extraligy žien sme dnes na palubovke súpera tesne podľahli Šamorínu 67:65.

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 67:65 (36:35)
Najviac bodov: Hašková 23, Marcová 14, Slezáriková 13 – Kmetovska 22, Filičková 11, Hadačová 10

Zápas, ktorý mal od začiatku vyrovnaný priebeh, nakoniec finišoval v dramatickom závere, kde sme necelých 7 sekúnd pred koncom zápasu nevyužili posledný útok a neposunuli zápas do predĺženia.

Milan Černický:

“Síce sme boli favoritom v tomto stretnutí, no zápas bol vyrovnaný, čoho som sa aj trochu obával. Bohužiaľ, premrhali sme veľa podkošových situácií a domáce následne svojou umnou hrou, hlavne v závere, ustrážili víťazstvo. Prehrali sme vlastnými chybami. “

Adela Kudličková:

“Zápas sme začali s veľkým nasadením a počas prvého polčasu sme viedli rozdielom desiatich bodov. Tento náskok sa nám pre veľa chýb nepodarilo udržať a polčas sme prehrali o bod. Druhý polčas sme už hrali vyrovnaný duel a aj napriek veľkej snahe sa nám nakoniec nepodarilo vyhrať. Zápas nám síce nevyšiel podľa našich predstáv, no aj napriek tomu sme sa nevzdali a bojovali až do konca, za čo treba všetky baby pochváliť.

Zápasom v Šamoríne končí základná časť sezóny a BAM Poprad je na 4. mieste s bilanciou 6 víťazstiev a 8 prehier.

Sezóna pokračuje od 27. januára nadstavbovou časťou, kde sa osem družstiev extraligy rozdelí na prvú a druhú štvoricu, ktoré medzi sebou odohrajú po dva vzájomné zápasy. Našimi súpermi budú tímy Good Angels Košice, Pieštanské Čajky a MBK Ružomberok.

Následne tímy z oboch štvoriek odohrajú play-off systémom 1_8, 2–7, 3–6, 4–5. Play-off začína 10. marca.

BAM Poprad Autorské práva bamp.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu bamp.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.