Good Angels vyhrali nadstavbovú časť

Publikované: 26.02.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs GOOD ANGELS Košice, exz nadstavba (Foto: Laco Duračka)

Basketbalistky Good Angels Košice si po triumfe 68:55 v Piešťanoch zabezpečili prvé miesto po skončení nadstavbovej časti a do play-off pôjdu z najlepšej pozície. Ružomberok sa na domácej palubovke vytrápil s Popradom, ktorý napokon zdolal tesne 59:57. V skupine o 5. – 8. miesto zdolal Šamorín hladko Banskú Bystricu 71:45.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 55:68 (12:19, 14:22, 17:13, 12:14)

Dve kolá pred koncom nadstavbovej časti je už jasné, že víťazom dlhodobej fázy sa opäť stanú basketbalistky Good Angels Košice. Svoje prvenstvo spečatili Košičanky na ôalubovke vicemajstra z Piešťan, kde si v prvom polčase vytvorili 15-bodový náskok. Košickú ofenzívu potiahla Jurčenková, ktorá zaznamenala 15 bodov a 6 doskokov. V piešťanskom drese sa darilo so 16-bodmi Slamovej.

MBK Ružomberok – BAM Poprad 59:57 (17:12, 10:19, 19:10, 13:16)

Nečakane vyrovnaný priebeh mal duel medzi Ružomberkom a Popradom. Domáce basketbalistky dokonca po polčase prehrávali o štyri body. V treťom dejstve sa síce Ruža zlepšila ale záverečná 10-minútovka opäť patrila hosťujúcim hráčkam. Napriek tomu si však Ružomberčanky tesný triumf postrážili. Domáca Walkerová-Kimbroughová si pripísala úctyhodných 24 bodov a v drese hostí nastrieľala najviac Kudličková (11).

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 71:45 (15:11, 22:5, 20:20, 14:9)

Po zbabranej druhej štvrtine išli basketbalistky Banskej Bystrice do šatní s 21-bodovým mankom v dueli na palubovke Šamorína. Hoci sa po obrátke „pumy“ v ofenzíve výrazne zlepšili náskok súpera už zmazať nedokázali. Spod koša premenili hosťujúce hráčky len 7 zo 41 pokusov. Najvýraznejšou hráčkou zápasu bola s 23-bodmi a 8-doskokmi domáca Vyňuchalová.

BKM Junior UKF Nitra – BK Slovan Bratislava 77:58 (18:15, 22:17, 18:18, 19:8)

Bratislavské basketbalistky dokázali na palubovke Nitry s domácimi držať krok vyše tri štvrtiny zápasu, no v závere sa nevyhli chybám, ktoré súper potrestal a napokon sa museli zmieriť s porážkou o 19-bodov. Slovanistky tak definitívne skončia na poslednom mieste a prvom kole play-off sa stretnú s úradujúcim majstrom. Najlepšou hráčkou zápasu bola hosťujúca Talajková, ktorá si pripísala 26 bodov a 6 doskokov.