VIDEO Košice a Ružomberok zabojujú o postupové mečbaly

Publikované: 23.03.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Ľubomíra Ištoňová

GOOD ANGELS Košice vs ŠBK Šamorín (Foto: Ľubomíra Ištoňová)

Cez víkend sú v ženskej najvyššej súťaži na programe druhé zápasy semifinále play-off . Good Angels Košice cestujú do Šamorína a MBK Ružomberok doma privíta Piešťanské Čajky. V bojoch o 5. – 8. miesto, v ktorých sa hrá na dve víťazstvá, môžu svoj postup spečatiť Poprad na palubovke Slovana Bratislava a Nitra v Banskej Bystrici.

Prvý zápas semifinále vyhrali Košičanky na domácej pôde 55:43. Veľkú porciu minút na palubovke dostali najmä mladšie hráčky, ktoré nazbierali cenné skúsenosti. Podobný scenár by mohlo mať aj stretnutie v Šamoríne, kde si budú môcť košické basketbalistky vybojovať postupový mečbal.

Piešťanské Čajky nezvládli domáci duel semifinále s Ružomberkom, ktorému podľahli 62:70 a v prípade, že nechcú čeliť hrozbe vypadnutia musia na palubovke súpera vyhrať. Ružomberské basketbalistky majú veľkú motiváciu sa po piatich rokoch opäť predstaviť vo finále, no k tomu potrebujú ešte dve víťazstvá.

Popradčanky sa v súboji so Slovanom nenechali ničím prekvapiť a od začiatku si išli jednoznačne za svojim cieľom. Po triumfe 69:49 majú hráčky spod Tatier bližšie k postupu do boja o piate miesto. Bratislavčanky sa na domácej pôde pokúsia sériu zdramatizovať a vrátiť ju späť do Popradu.

Duel Nitry s Banskou Bystricou priniesol tri vyrovnané štvrtiny, no vďaka vydarenej druhej desaťminútovke si domáce hráčky pripísali na konto dôležité víťazstvo 69:56. Od Banskobystričaniek sa však dá očakávať, že pred vlastným publikom zabojujú o vyrovnanie v sérii a vynútenie si rozhodujúceho tretieho duelu.

24.3.2018 (sobota) o 17.00 hod.: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky (ŠH Koniareň)
rozhodujú: Pavel Fuska – Milan Brziak – Martina Mekelová

24.3.2018 (sobota) o 18.00 hod.: ŠBK Šamorín – GOOD ANGELS Košice (ŠC Samaria)
rozhodujú: Roman Lamoš – Martin Hudec – Jakub Izák

25.3.2018 (nedeľa) o 18.00 hod.: BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra (ŠH Štiavničky)
rozhodujú: Tomáš Lukáč – Tomáš Turček – Stanislav Mlynarčík

25.3.2018 (nedeľa) o 19.00 hod.: BK Slovan Bratislava – BAM Poprad (Dom Športu)
rozhodujú: Marek Turčin – Ján Kurpaš – Peter Gacík