Košice a Ružomberok delí len krok od finále

Publikované: 26.03.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky, Tím Ružomberka (Foto: mbkruzomberok.sk)

Basketbalistky Good Angels Košice a MBK Ružomberok zvládli aj druhé zápasy v rámci semifinálových duelov play-off ženskej extraligy. Oba celky vedú vo svojich sériách 2:0 a od postupu do finále ich delí jediné víťazstvo. Popradčanky zdolali bratislavský Slovan aj v odvetnom dueli a postúpili do boja o konečné piate miesto. Séria medzi Banskou Bystricou a Nitrou je vyrovnaná 1:1 na zápasy.

SEMIFINÁLE

ŠBK Šamorín – Good Angels Košice 54:78 (12:25, 18:16, 14:26, 10:11), na zápasy 0:2

V prvom dueli na košickej palubovke sa podarilo Šamorínu úradujúceho majstra poriadne potrápiť. V domácej odvete ukázali Šamorínčanky dve dobré štvrtiny, no opäť im to na víťazstvo nestačilo. Košické basketbalistky majú mečbal, ktorý môžu využiť na postup do finále už v stredu. Hráčkou zápasu bola s 11 bodmi a 5 asistenciami Košičanka Bálintová.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 64:61 (11:15, 17:20, 19:4, 17:22), na zápasy 2:0

Ružomberčankám v odvetnom zápase semifinále s Piešťanmi výrazne pomohla vydarená tretia štvrtina, v ktorej zmazali náskok Čajok z prvého polčasu a dostali sa do vedenia. V záverečnom dejstve Piešťany duel zdramatizovali no koncovka vyšla lepšie domácim, ktoré vedú v sérii už 2:0. Výkonom najviac zaujala Campbellová s 15 bodmi a 9 doskokmi.

O 5. – 8. MIESTO

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 52:66 (15:18, 8:13, 13:20, 16:15), na zápasy 0:2
do boja o 5. miesto postúpil Poprad

Bratislavské basketbalistky sa snažili v domácom zápase zdramatizovať sériu s Popradom, ktorý zvládol lepšie prvý duel. So súperkami však dokázali držať krok len do polčasu. Po obrátke ešte predviedli zopár svetlých momentov no Poprad si už postup dokázal postrážiť. Výborný výkon podala domáca Talajková, ktorá zaznamenala 28 bodov a 13 doskokov.

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BKM Junior UKF Nitra 58:57 (17:17, 11:15, 17:12, 13:13), na zápasy 1:1

Najvyrovnanejší z víkendovej porcie ženských extraligových zápasov bol duel medzi Banskou Bystricou a Nitrou, ktorý vyhrali domáce hráčky o jediný bod. Vďaka tomu sa séria opäť sťahuje pod Zobor, kde budú pod väčším tlakom nitrianske basketbalistky. Pod triumf domácich sa podpísala predovšetkým Jassová, ktorá k 14 bodom pridala 13 doskokov.

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.