LIVE Young Angels Košice v úvode EWBL víťazne nad Ostravou

Publikované: 04.10.2018 Autor/Zdroj: Radko Dvorščák Foto: goodangelskosice.eu

Young Angels Košice, Daugavpils 2018 (Foto: goodangelskosice.eu)

Svoje úvodné stretnutie v rámci turnaja EWBL odohralo družstvo žien Young Angels Košice proti Ostrave. Obaja protagonisti sa už v tejto sezóne v rámci prípravy stretli na predsezónnom turnaji, kde mladé Košičanky podľahli svojmu súperovi na jeho palubovke 67:61. Zápas aj na základe tejto skúsenosti sľuboval maximálne vyrovnaný priebeh.

YOUNG ANGELS Košice – SBŠ Ostrava 53:51 (15:15, 35:23, 44:40)
Young Angels Košice: Machalová 15, Logic 12, Drobná 11, Blanárová 8 (9 doskokov), Kozáková 3, Balážová a Majorošová (6 asistencií) po 2, Flešárová a Jassová po 0, trénerka: Z. Žirková.
SBŠ Ostrava: Corda 13, Rašková 9, Savickaite 7, Hadačová 7 (10 doskokov), Smutná a Kibičková po 6, Busková 3, tréner: S. Onuška.
Trojky: 3 – 5, TH: 12/18 – 16/23, fauly: 27 – 16.
Štvrtiny: 15:15, 20:8, 9:17, 9:11.

“Náš prvý zápas na EWBL v Daugavpilse sme neotvorili najšťastnejšie. Chýbala nám iskra a obranný doskok. Chabý box-out a útočný doskok súperiek nám bránil v rýchlom prechode do útoku. Veľa zbytočných faulov posúvalo súperky na čiaru trestného hodu. V druhej štvrtine sme zapli na vyššie obrátky a začali odstavovať. Premieňali sme otvorené strely a polčas vyhrali o 12. Po zmene strán sa začalo naše basketbalové trápenie. Kopili sme chyby v obrane a neorganizovali hru v útoku. Opäť sme chytali zbytočné fauly a v útoku sme si nevedeli poradiť so zónovou obranou. Záver duelu bol vyrovnaný a šťastie sa priklonilo na našu stranu. Sam Logic získala na polovici loptu a posunula Machalovú na otvorený kôš, čo nás dostalo do vedenia. Ostrava už nebola schopná odpovedať a tak sa zrodilo prvé medzinárodné víťazstvo nášho mladého tímu,“ vyjadril sa asistent trénerky družstva Young Angels Košice Ján Hricko.

Do dnešného zápasu sme vstúpili nesústredene a bez energie, čo sa nám vypomstilo v prvých minútach stretnutia. Po miernej „facke“ od súpera sme začali makať v obrane a pripísali sme si body na naše konto. Začali sme využívať v útoku chyby, ktoré robil súper a pomaly sme začínali dobiehať, ba dokonca otáčať súperove skóre. V druhej štvrtine sme si urobili náskok, ktorý sa nám podarilo udržať až do polčasu. Nasadenie a bojovnosť z prvej polovice zápasu sme na začiatku tretej štvrtiny nechali v šatni a Ostrava nás začala trestať za každú chybu v obrane, stratu, či faul. Do štvrtej štvrtiny sa išlo hrať za vyrovnaného stavu a až do poslednej minúty to bolo napínavé. Ďalšie pozitívum je, že sme zvládli záver a zápas sme dotiahli do víťazného konca, za čo sme všetci veľmi radi,“ vyjadrila sa po stretnutí jedna z hráčok Young Angels Košice Martina Machalová.

Program nasledujúcich zápasov družstva Young Angels Košice na turnaji EWBL v Daugavpilse:

4. októbra o 14.00 h SELČ: PINKK Pécs 424 (HUN) – Young Angels Košice (SVK)

5. októbra o 11.00 h SELČ: Young Angels Košice (SVK) – Cmoki-Minsk (BLR)

Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.