Medzi mladými spoluhráčkami sa Logicová cíti ako babička

Publikované: 05.11.2018 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Samantha Logic (22) (Foto: Jäzva)

Žirková nastavila latku vysoko, vraví Američanka. Basketbalistky Young Angels Košice podľahli v extraligovom šlágri Ružomberku 59:76, hoci do záverečnej štvrtiny vstupovali len s päťbodovým mankom na favorita.V súboji prvých dvoch tímov sa v košickom drese bodovo najviac darilo Martine Machalovej, ktorá k 15 bodom pridala aj 8 doskokov.

Výraznou oporou Košičaniek bola aj jediná legionárka v tíme Samantha Logicová, ktorá pomenovala hlavné príčiny prehry.

„Naše protiútoky sa nám nedarilo realizovať podľa predstáv. Podarilo sa nám pred štvrtou štvrtinou znížiť na rozdiel piatich bodov a ak by sa zápas skončil takýmto rozdielom, vôbec by sme neboli sklamané. Záverečná desaťminútovka nám však absolútne nevyšla, príliš rýchlo sme strieľali z nepripravených pozícií, mali sme si viac počkať. Pozitívne ale je, že sme bojovali a proti eurocupovému družstvu sme podali veľmi dobrý výkon,“ povedala pre Korzár Samantha Logicová.

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Samantha Logic (22) (Foto: Jäzva)

Najviac sa naučila v WNBA

Rodáčka z amerického Wisconsinu si hranie za Košice užíva a zároveň priznáva, že mladé spoluhráčky sa rýchlo učia.

Na palubovke je ešte stále vidieť, že veľa hráčok je mladých a občas urobia chybu. Musia však na sebe tvrdo pracovať a vydať zo seba maximum v tréningoch aj v zápasoch. Som presvedčená, že postupnými krokmi sa dopracujeme k dobrým výsledkom aj vďaka trénerke Žirkovej, ktorá dobre vie, čo robí. Pokiaľ budeme ako hráčky otvorené k tomu, čo sa nás snaží naučiť, môžeme sa výrazne zlepšiť,“ uviedla Logicová.

Ako jedna z najskúsenejších hráčok v tíme cíti zodpovednosť za mladšie dievčatá, ktorým sa snaží ísť príkladom.

Keďže som najstaršia hráčka v tíme, občas sa cítim ako ich babička. Pamätám si, keď som bola v ich veku, robila som rovnaké chyby ako ony teraz. Snažím sa im pomôcť a vidím na nich, že sú ochotné sa učiť a zbierať skúsenosti. Zároveň viem, že sa na mňa počas zápasu spoliehajú a rozhodne ich nechcem sklamať. Pre mňa je Slovensko už piata krajina, v ktorej som si zahrala. Samozrejme najviac som sa naučila v WNBA, kde sú najlepšie hráčky sveta, takže teraz je na mne, aby som bola jednou z líderiek.

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Samantha Logic (22) (Foto: Jäzva)

Trénerka od nich očakáva veľa

Okrem Ameriky si Logicová zahrala aj vo Francúzsku, Austrálii či v Rakúsku. Ako sa jej zatiaľ pozdáva naša najvyššia súťaž?

„Fanúšikovia sú tu skvelí, najmä tí naši nás veľmi intenzívne podporujú, za čo im patrí vďaka. V každom zápase sa musíte sústrediť na maximum a hrať naplno. Z hľadiska výsledkov sa občas zdá, že nad niektorými tímami je možné zvíťaziť o 20 bodov, ale stále musíte hrať na doraz, čo je pre nás len dobré. Je jedno, či vyhrávate alebo prehrávate, celých štyridsať minút je potrebné si odmakať.“

Americká basketbalistka veľmi pozitívne hodnotí aj prístup trénerky Zuzany Žirkovej, ktorá má na svoje zverenky vysoké nároky.

Mám rada, že od nás veľa očakáva. Nastavila latku veľmi vysoko a od každej jednej hráčky chce vidieť, že do zápasov aj tréningov dávajú všetku svoju energiu. Chce aby sme ju počúvali a chceli sa učiť, na druhej strane vie, že sa môžu vyskytnúť v hre aj nejaké chyby, ale dôležité je sa z nich poučiť a snažiť sa ich napraviť.

YOUNG ANGELS Košice vs. MBK Ružomberok, Samantha Logic (22) (Foto: Jäzva)

Chýba jej rodina aj mexické jedlo

V metropole východu si už Logicová našla niekoľko obľúbených miest na relax, ktorý zvykne tráviť aj svojím obľúbeným koníčkom.

„Veľmi sa mi páči historické centrum, kde je množstvo kaviarní a reštaurácií. Keďže veľmi rada čítam, často chodievam vonku medzi ľudí a oddychujem pri dobrej knihe. Niekedy si posedím pri Dóme sv. Alžbety alebo oproti historickej budove divadla,“ povedala Logicová, ktorá má rada rôzne literárne žánre.

„Asi najčastejšie čítam kriminálky, romány, ale zaujímajú ma aj biografie. Okrem toho rada sledujem americké seriály a rôzne televízne show. Nedávno som dopozerala seriál Stranger Things, ktorý mi odporučila spoluhráčka a rozhodne to bolo zaujímavé sledovanie a tak trochu zvláštne, ako už napovedá názov. Pozerám rada nielen nové, ale aj staršie filmy.“

Z domova jej najviac chýba jej rodina a kamaráti, hoci nemá problém zvyknúť si na nové prostredie a nových ľudí.

Myslím si, že som zapadla rýchlo, keďže ma medzi seba všetci prijali veľmi dobre. Ľudia sú tu veľmi milí a hoci niektorí nevedia po anglicky, je na nich vidieť, že sa snažia pomôcť. Zatiaľ sa tu cítim veľmi dobre, hoci mi prirodzene chýba rodina a známi. Trochu mi chýba aj mexické jedlo, ale to si určite dám doma počas sviatkov,“ pousmiala sa Logicová.

 
Korzár Autorské práva Korzár-u a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

SAM SAM 66:71
08.11.2018
YAK YAK
BPP BPP 77:58
10.11.2018
SLO SLO
MBK MBK 104:32
10.11.2018
UNR UNR
SKP SKP 45:66
10.11.2018
PNC PNC
YAK YAK 24.11.2018 PNC PNC
MBK MBK 24.11.2018 SLO SLO
BPP BPP 24.11.2018 SKP SKP
SAM SAM 27.11.2018 UNR UNR

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 8/0 100,00%
2 YOUNG ANGELS Košice 6/1 85,71%
3 Piešťanské Čajky 5/2 71,43%
4 ŠBK Šamorín 4/4 50,00%
5 BKM Junior UKF Nitra 3/4 42,86%
6 BAM Poprad 2/5 28,57%
7 BK Slovan Bratislava 1/6 14,29%
8 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 0/7 0,00%