Bystrické Pumy s prvým víťazstvom sezóny, porazili bratislavský Slovan

Publikované: 05.01.2019 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava, Zuzana Vargová (15) (Foto: Ivan Golembiovský)

Bystričanky začali nový rok v Extralige výborne, podarilo sa im získať prvé víťazstvo, keď porazili hráčky bratislavského Slovana 62:58.

Poprad dnes privítal Nitru a pod Tatrami sa hral vyrovnaný duel. Úspešnejšie v ňom boli domáce dievčatá, ktoré vyhrali 65:58.

Piešťanské Čajky cestovali v rámci 13. kola do Šamorína, kde na nich čakali hráčky domáceho ŠBK. Zápas prekvapenie nepriniesol a Čajky u súperiek vyhrali v pomere 69:43.

EXZ 2018/19 – 13. kolo:

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 62:58 (40:21)
Najviac bodov: Vargová 14 (11 doskokov), Števulová 12, van Dalen 11 – Talajková 18 (15 doskokov), Osťádalová a Turzáková po 9.

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Čakali sme na toto víťazstvo, som rád, že sa nám to podarilo a hráčkam gratulujem. Myslím si, že prvé dve štvrtiny sme hrali hru, ktorú chceme hrať. V tretej a štvrtej štvrtine sme sa akoby zľakli víťazstva, boli sme pod určitým psychickým tlakom. Som však rád, že sme to napokon vydreli a vybojovali toto víťazstvo. Prvá a druhá štvrtina bola z našej strany naozaj veľmi dobrá, v druhom polčase padla nás určitá psychická deka, no podstatné je, že sme to zvládli a môžeme sa tešiť z prvého víťazstva.

Zuzana Vargová, hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica:

Do prvej štvrtiny sme vstúpili koncentrovane, padali nám strely z vonku, vytvorili sme si pomerne veľký náskok, ten sme si udržiavali v podstate celý prvý polčas, dokonca ho aj navýšili. V tretej štvrtine na nás Slovanistky vybehli, začali im tam padať strely, a to aj z vonku, náskok sa zmenšil, takže v závere to bolo aj o hlavách. V druhom polčase mal súper veľa úspešných opakovaných doskokov, dostával druhé šance na kôš, nám sa až tak nedarilo, ale zvládli sme to napokon a môžeme sa tak tešiť z prvého víťazstva.

Danilo Rakoćević, tréner BK Slovan Bratislava:

Keď to zhrniem, tak hlavne ku koncu zápasu sme podali dobrý výkon. Mali sme dva týždne voľno, trénovali sme, no prístup v prvom polčase bol z našej strany katastrofálny. A to od každej jednej hráčky. Je jedno ako sa trénovalo počas voľna, ale prvý polčas sme mali hrať lepšie. Bystričanky boli namotivované vyhrať prvý zápas v sezóne, ideálne to bolo pre nich práve dnes proti nám. Druhý polčas sme síce hrali veľmi dobre, mali sme príležitosť duel otočiť, no na konci domáce družstvo zaslúžene vyhralo, pretože lepšie pristúpilo k tomuto stretnutiu.

Lenka Kociánová, hráčka BK Slovan Bratislava:

Zobudili sme sa až v druhom polčase, kebyže hráme tak ako po veľkej prestávke, teda so srdcom, tak by ten zápas vyzeral určite inak. V tretej a štvrtej štvrtine nám to tam začalo padať, zobudili sme sa, doskakovali sme lepšie a hneď sa to odzrkadlilo aj na výsledku. Mrzí nás ten prvý polčas, ale aspoň nám tento zápas ukázal, že dokážeme zabojovať i keď sa nedarí a vieme nepriaznivý stav obrátiť.

Fotogaléria zo zápasu (autor: Ivan Golembiovský):

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 43:69 (18:31)
Najviac bodov: Vyňuchalová 12 (17 doskokov), Sujová a Horvátová po 9 – Thompson 18, Matejčíková 11, Lubin a Mikulášiková (12 doskokov) po 8.

Tímea Sujová, asistentka trénera ŠBK Šamorín:

Zápas sme začali dobre, ale potom s vlastnými chybami sme dovolili Piešťanom sa dostať do tempa. Dostali sme sa do streleckého kŕču a nevedeli sme premeniť voľné pozície. Opačne Piešťany urobili zopár protiútokov a dostali sa do vedenia / nad 10 bodov/. Chceli sme sa vrátiť do zápasu po polčase ale dnes strelecky sa nám vôbec nedarilo, a preto ten veľký rozdiel bodový. Ešte sme len týždeň v tréningovom procese, nie sme v ideálnej forme, ale malo by sa to zlepšovať zo dňa na deň.

Martina Letková, hračka ŠBK Šamorín:

Začiatok zápasov nám vyšiel podľa našich predstáv, s agresívnou obranou prišli ľahko získané lopty, v postupnom útoku sme hrali precízne tak ako sme si to povedali pred zápasom v šatni. Žiaľ prišli nepresnosti. Odišla nám streľba , mali sme veľa stratených lôpt a dovolili sme súperovi dať veľa bodov z druhých možno až tretích šancí. S tým sme sa nevysporiadali do konca zápasu a to rozhodlo aj o výsledku.

Richard Kucsa, tréner Piešťanské čajky:

Sme spokojný s výsledkom. Domáce družstvo nám robilo problémy zo začiatku, a chvíľu nám trvalo kým sme sa dostali do tempa.

Ivana Jakubcová, hráčka Piešťanské čajky:

Samozrejme sme spokojní s víťazstvom, no boli úseky kde nás Šamorín potrápil. Máme ešte veľa priestoru na zlepšovanie čo nám tento zápas tiež ukázal. Na druhej strane dnešok ukázal aj kroky vpred v tímovej obrane.

Fotogaléria zo zápasu (autor: Ladislav Dobsa):

BAM Poprad – BKM Junior UKF Nitra 65:58 (28:24)
Najviac bodov: Filičková 17, Rusiňáková 16, Grígerová 13 – Zentková 14 (12 doskokov), Davis 11, Seilerová 8.

Tatiana Gallová, trénerka BAM Poprad:

Rátali sme s tým, že to bude vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Sme radi, že aj keď to začalo vyzerať, že nás súper na záver prevalcuje, chytili sme náš tretí, možno aj štvrtý dych, vrátili sme sa do zápasu a podarilo sa nám vyhrať. Počas zápasu sme kopili chyby, no robil ich aj súper a my sme to v závere využili. Blahoželám dievčatám ku výhre. Takéto vyrovnané zápasy nám určite pomáhajú a verím, že aj v nadstavbe budeme pokračovať v tomto novoročnom trende."

Eva Filičková, hráčka BAM Poprad:

Výhra na domácej palubovke nás určite teší. Za čo sme radi, je posledná štvrtina, ktorá nám v posledných zápasoch dosť uchádzala, no dnes sme sa dokázali koncentrovať do poslednej sekundy. V posledných minútach sme premenili šance spod koša, čo sa nám v posledných zápasoch, najmä v záveroch, nie vždy darilo. Myslím, že sa odzrkadlilo aj to, že sme medzi sviatkami neoddychovali a poctivo trénovali. V nadstavbe chceme vyhrať čo najviac a mať čo najlepšiu pozíciu do play-off.

Pavol Horička, tréner BKM Junior UKF Nitra:

Vedeli sme, že to bude ťažký a vyrovnaný zápas, ale chceli sme dnes vyhrať. Musím pogratulovať Popradu, lebo hrali dobre, aj keď tesne pred záverom sme to mali v rukách my. No urobili sme rozhodujúce chyby, nemali sme loptu pod kontrolou, Poprad to využil a dal nám body, ktoré nám nemal dať. A tam sa to zlomilo. Prvý polčas sme hrali dobre, no mali sme množstvo strát v druhom polčase, takže to nebolo len o posledných troch minútach zápasu.

Michaela Zentková, hráčka BKM Junior UKF Nitra:

Dobre rozbehnuté úseky v tomto zápase sme si pokazili vlastnými chybami a nedôslednosťami. Zápas bol veľmi vyrovnaný, obe družstvá boli dostatočne agresívne. My vieme, kde sme spravili veľa chýb, kde sa nám súper potom odtrhol a následne sme to už nedokázali uhrať. Bude teda potrebné nespoliehať sa na posledné minúty a doťahovať náskok súpera. Tešíme sa aj na ďalšie náročné zápasy v nadstavbovej časti, aj s Popradom, len z nich sa niečo naučíme, lebo ako sa vraví – pokojné more nespraví skúseného námorníka.

Fotogaléria zo zápasu (autor: Daniel Faix):