Čajky našli recept na drzosť bojovných Anjelok

Publikované: 21.01.2019 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, trénerka Zuzana Žirková a asistent trénerky Radko Dvorščák (Foto: Jäzva)

Tohtosezónne súboje medzi Košicami a Piešťanami servírujú divákom dramatické zápasy, v ktorých rozhoduje až koncovka. Po dvoch remízových thrilleroch to bolo do tretice o máličko jasnejšie, no víťazný tím si opäť nemohol vydýchnuť až do samotného konca.

„Bol to výborný zápas s nešťastným koncom a prehrou na našom konte. Prehrali sme si to súbojmi jedna proti jednej vo štvrtej štvrtine. Súperky tam strieľali ľahké koše a to rozhodlo,“ pomenovala príčinu nezvládnutej koncovky zápasu trénerka Young Angels Zuzana Žirková. Z pohľadu prístupu však svojim zverenkám veľa vyčítať nemohla. „Dievčatá sa nevzdávali. Súperky síce začali hrať agresívnejšie, ale my sme boli v hre celý zápas. Až na ten záver sme sa dostávali stále na rozdiel piatich, šiestich bodov.

Košičanky už viackrát v tejto sezóne predviedli, že aj keď sa už niekedy zdajú byť na kolenách, do hry sa vracajú ako bumerang, ktorý nie a nie odhodiť do bezpečnej vzdialenosti.

Bol to pre nás ťažký zápas,“ priznal tréner víťazného tímu Richard Kucsa. „Priebeh nebol jednoznačný. Mali sme dva momenty, keď sme odskočili na desať bodov, ale Košice sa agresívnym poňatím v obrane a v útoku stále vracali do hry. Museli sme teda pristúpiť k užšej rotácii a napokon sme to zvládli. Sme teda radi.

Čajkám robili najväčšie problémy veci, s ktorými sa pasovali aj v predošlých dvoch súbojoch proti Young Angels.

Opäť sme neukontrolovali útočný doskok a takú tú drzosť mladých hráčok Košíc. Oni sa vyznačujú bojovnosťou a nám chvíľu trvalo, kým sme dokázali ukontrolovať ich silné stránky. Potom nám to navyše začalo padať,“ skonštatoval spokojným tónom Kucsa.

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, tréner Richard Kucsa (Foto: Jäzva)

Aj tretie meranie síl medzi Košicami a Piešťanami sa skončilo úspechom hostí. V súboji o druhú priečku tak majú momentálne mierne navrch Čajky.

Našimi súperkami sú všetky tímy v extralige a nesústredíme sa len na súboje s Košicami,“ upozornil tréner basketbalistiek z kúpeľného mesta. „Našim cieľom je vyhrať každý zápas, aj keď hlavne proti Ružomberku to bude veľmi ťažké. Určite však nepodceňujeme ani Košice a Šamorín. Minimálne doma by sme však radi vyhrali všetky zápasy.

Zmýšľanie „od zápasu k zápasu“ uplatňujú aj v Košiciach. „Hlavne nesmieme klesať na duchu a hrať stále takéto vyrovnané zápasy až do konca. Aj keď budeme prehrávať, musíme získavať takéto skúsenosti a v závere sezóny sa nám možno zídu,“ zamyslela sa trénerka Zuzana Žirková.

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

PNC PNC 69:72
10.10.2019
SKP SKP
SKP SKP 68:42
12.10.2019
DBA DBA
SKP SKP 19.10.2019 YAK YAK
SAM SAM 19.10.2019 PNC PNC
MBK MBK 19.10.2019 DBA DBA
YAK YAK 26.10.2019 DBA DBA
SKP SKP 26.10.2019 SAM SAM
MBK MBK 26.10.2019 PNC PNC

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 3/0 100,00%
2 Piešťanské Čajky 2/1 66,67%
3 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 2/1 66,67%
4 YOUNG ANGELS Košice 1/2 33,33%
5 Dubček Bratislava 1/2 33,33%
6 ŠBK Šamorín 0/3 0,00%