Sujová ponúkla rodinke strelecký koncert, na košickú tímovú prácu to nestačilo

Publikované: 03.02.2019 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Timea Sujová (11) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice a ŠBK Šamorín sa nachádzali pred sobotňajším vzájomným duelom v rozličnom psychickom rozpoložení. Zatiaľ čo „anjelky“ mali v hlavách tri prehry s Piešťanami, Brnom a Ružomberkom, zverenky trénera Alberta Diósiho pricestovali do Angels arény povzbudené cenným triumfom nad Piešťanskými Čajkami.

Na palubovke napokon dominoval – predovšetkým v prvom polčase – košický hlad po víťazstve. „Žlto-modré“ vyhrali prvú štvrtinu o desať a druhú o jedenásť bodov. Po prestávke hosťujúce hráčky vyrovnali krok, no s vyše dvadsaťbodovou stratou už neurobili nič.

Dievčatá boli na tento zápas správne nabudené. Vedeli, čo ich čaká a naše pokyny splnili tak, ako mali. Súperky pricestovali s ôsmimi hráčkam a snažili sme sa preto hrať rýchlo. Zápas sme vyhrali našou rotáciou,“ zhodnotila víťazstvo 75:54 trénerka Young Angels Zuzana Žirková.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Beáta Jassová (28) (Foto: Jäzva)

Šamorín bol po víťazstve nad Piešťanmi psychicky hore, ale my sme chceli vyhrať za každú cenu a zvládli sme to dobre. Hrali sme dravo a vyhrali sme. Rozhodol kolektívny výkon, ktorý nás ťahal dopredu,“ nadviazala autorka desiatich bodov Beáta Jassová. „Mali sme lepšiu streľbu a veľmi sme si pomáhali obranou. Vyhralo basketbalovejšie družstvo.

Šamorín bol Košiciam vyrovnaným súperom z pohľadu doskoku (39:39) i strát (16:18). Zatiaľ čo na domácej strane sa však do listiny strelcov zapísalo až desať hráčok, tím ŠBK ťahala iba dvojica skúsenejších opôr. Romana Vyňuchalová zaznamenala 13 a Timea Sujová dokonca 26 bodov. Hrajúca asistentka trénera sa tak postarala o takmer polovicu bodov hostí.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Timea Sujová (11) (Foto: Jäzva)

Ja sa na to takto nepozerám. Neriešim, koľko bodov dám. Snažím sa, čo to dá, ale radšej by som bola, keby sme hrali vyrovnanejší zápas a bojovali o víťazstvo,“ povzdychla si Sujová.

O osude zápasu rozhodol už prvý polčas. „Je to tak. Boli sme v ňom nejaké ustráchané. Z našej strany to bol počas prvých dvoch štvrtín taký nemastný-neslaný výkon. Boli sme bez energie. V druhom polčase sme to zlepšili, ale potom prišlo zle zaisťovanie obrany a nevedeli sme to viac zdramatizovať,“ analyzovala príčiny prehry najlepšia strelkyňa zápasu.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Timea Sujová (11) s dcérkou Lédou (Foto: Jäzva)

Veľkým streleckým výkonom potešila svoju dcérku, ale aj manžela Juraja Suju, ktorý sa v Angels aréne počas zápasu staral o malú Lédu, no zároveň si mohol v pozícii trénera Ružomberka naskautovať hneď dve nadstavbové súperky naraz.

Dcérka je s nami na každom zápase, ale teraz sme tu boli všetci, keďže som necestovala s babami, ale priamo z Ružomberka. Iste, ak vás niekto v hľadisku podporuje, tak je to vždy motivujúce,“ pousmiala sa Timea Sujová, ktorú čaká už o týždeň práve súboj proti tímu svojho manžela. V súboji proti Ružomberku to budú mať Šamorínčanky ťažké, no víťazstvom nad Piešťanmi ukázali, že nechcú byť v nadstavbe iba do počtu. „Baby odohrali proti Čajkám super zápas. Bojovali a ak by takto bojovali vždy, tak by mohli byť naše výsledky krajšie. Sezóna sa však ešte nekončí. Snažíme sa uvažovať od zápasu k zápasu, odstraňovať chybné veci a ja verím, že sme v nadstavbe nepovedali z pohľadu výhier posledné slovo.

YOUNG ANGELS Košice vs. ŠBK Šamorín, Beáta Jassová (28) (Foto: Jäzva)

Zo súčasnej štvrtej pozície sa už však do play-off Šamorín podľa všetkého neodlepí. Víťazstvom nad Piešťanmi však pomohol práve Košičankám, ktoré zvádzajú s Čajkami súboj o druhé miesto. Triumf nad ŠBK im pred cestou do kúpeľného mesta napravil pošramotené sebavedomie.

Po debakli v Ružomberku sme psychicky padli dole a potrebovali sme preto psychický impulz. Toto víťazstvo pre nás bude odrazovým mostíkom do ďalších zápasov. Čaká nás cesta do Piešťan a verím, že aj tam zamakáme v obrane a ukážeme správnu agresivitu,“ dodala pivotka Young Angels Beáta Jassová.

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

SKP SKP 68:42
12.10.2019
DBA DBA
MBK MBK 91:32
19.10.2019
DBA DBA
SAM SAM 50:65
19.10.2019
PNC PNC
SKP SKP 53:74
19.10.2019
YAK YAK
MBK MBK 26.10.2019 PNC PNC
SKP SKP 26.10.2019 SAM SAM
YAK YAK 26.10.2019 DBA DBA
DBA DBA 02.11.2019 PNC PNC
SKP SKP 02.11.2019 MBK MBK
YAK YAK 02.11.2019 SAM SAM

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 4/0 100,00%
2 Piešťanské Čajky 3/1 75,00%
3 YOUNG ANGELS Košice 2/2 50,00%
4 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 2/2 50,00%
5 Dubček Bratislava 1/3 25,00%
6 ŠBK Šamorín 0/4 0,00%