Publikované: 23.03.2019 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. YOUNG ANGELS Košice (Foto: Laco Duračka)

Extraliga žien pokračovala tromi zápasmi druhého kola play-off. Favoriti privítali na vlastných palubovkách súperov z nižších tabuľkových pozícii a všetci jednoznačne zvíťazili.

Víťaz základnej časti MBK Ružomberok privítal ŠBK Šamorín a v zápase s hladkým priebehom vyhral jednoznačne 85:42. V drese domácich na ihrisku dominovala najmä reprezentačná krídelníčka Miroslava Mištinová, ktorá zaťažila konto súpera 20 bodmi.

V druhom semifinále Čajky až prekvapivo pohodlne porazili Young Angels Košice 73:52. Rozdielovou bola najmä tretia štvrtina, ktorú vyhrali domáce 26:13. Najlepšou strelkyňou tímu bola už tradične Jessica Lubin, ktorá zaznamenala 18 bodov.

BAM Poprad využil výhodu domáceho prostredia a nad BK ŠKP 08 Banská Bystrica vyhral 74:40. Popradčanky mali navrch vo všetkých štvrtinách, neprehrali ani jednu. Bodovo aj výkonnostne svoj tím potiahla najmä pivotka Eva Filičková, ktorá zaznamenala double-double za 17 bodov a 10 doskokov.

V predohrávke druhého kola play-off zvíťazili hráčky BKM Junior UKF Nitra nad BK Slovan Bratislava 74:53 a ujali sa vedenia v sérii.