Suja: Hnací motor je v nás, sme víťazný tím. Ružomberok v sobotu zabojuje o titul

Publikované: 18.04.2019 Autor/Zdroj: Marta Brliťová Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Egle Šikšniuté (14) (Foto: Laco Duračka)

Hráčky MBK Ružomberok zvládli aj druhý zápas očakávanej finálovej série. Na palubovke Piešťan triumfovali 56:67 a čaká ich posledný a najdôležitejší krok na cesta za titulom.

Na oko nie veľmi dramatický výsledok sa nerodil ľahko. Piešťanské Čajky boli v domácej Diplomat aréne vyrovnaným súperom a niekoľkokrát v zápase viedli. Ovládli aj vstup do zápasu a po niekoľkých minútach hry viedli 8:4. Hosťujúce favoritky ešte do konca prvej štvrtiny vyrovnali a domáce publikum, posilnené početným fanklubom hostí, bolo svedkom troch vyrovnaných štvrtín.

,,Zo začiatku sme mali problémy, darovali sme súperkám veľa útočných doskokov, z ktorých mali množstvo druhých šancí. To ich v zápase držalo nad vodou,” analyzovala bezprostredne po zápase ružomberská krídelníčka Miroslava Mištinová. Čajky sa mohli spoľahnúť na druhé šance po celkovo 12 útočných doskokoch, zatiaľ čo hostky doskočili loptu v útoku len 8 krát. Naopak na obrannom doskoku Ruža dominovala. S 29 obrannými doskokmi Čajky preskákala o takmer dvojnásobok.

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, Thompson (11) vs. Mištinová (13) (Foto: Laco Duračka)

Hoci zápas vyzeral byť už na konci prvého polčasu v réžii Ružomberka, Čajky sa bojovným prejavom a zlepšenou hrou dostali v tretej štvrtine do vedenia. Z –10 bodového manka sa v priebehu štvrtiny dostali do vedenia 44:41. ,,Strata menšieho náskoku v tretej štvrtine nás môže mrzieť. Žiaľ nedali sme viaceré otvorené strely. Ale spokojný som s tým, že hráčky do toho dali všetko a na palubovke nechali srdce. Žiaľ na víťazstvo to nestačilo,” pochválil po prehratom zápase svoje zverenkyne tréner Piešťan Richard Kucsa.

Zápas vyhrali zlepšenou obranou

Záver tretej štvrtiny už patril Ruži, ktorá svoj náskok nielen udržala, ale aj o niekoľko bodov navýšila. ,,Opravili sme chyby v zónovej obrane a to nám pomohlo zápas zlomiť. Hrali sme tak, ako v predchádzajúcom zápase, ale Čajky sú samozrejme doma silnejšie a preto nám to dnes podstatne sťažili,” označila za kľúčové reprezentantka Mištinová.

Súhlasil s ňou aj tréner Suja. ,,Moje dievčatá urobili v zápase veľa rozumných rozhodnutí. V poslednej štvrtine sme zavreli šestku a a pod výsledok sa teda do veľkej miery podpísala dobrá obrana.”

,,Som veľmi rada, že sme dokázali zvládnuť aj zápas na palubovke súpera, pretože to bol zatiaľ najťažší krok,” tešila sa z víťazstva 21-ročná Mištinová, ktorá sa v posledných rokoch prepracovala na jednu z líderiek Ružomberka.

Séria sa ešte neskončila..

Séria sa vracia do Koniarne, kde už v sobotu zabojujú domáce hráčky o vysnívaný titul. Ten by sa do Ružomberka vrátil po dlhých 16 sezónach. ,,Očakávam vypredanú Koniareň, ale mňa veľmi teší, že ten najväčší hnací motor je v našich dievčatách. Sú víťazné typy a spolu tvoria víťazný tím,” teší sa z mentálneho nastavenia svojich zverenkýň nový reprezentačný tréner žien.

Piešťanské Čajky vs. MBK Ružomberok, tréner Richard Kucsa (Foto: Laco Duračka)

Sériu určite nepovažuje za vybavenú. Naopak prizvukuje, že ich čaká najdôležitejší a najťažší zápas v sérii. ,,Je to stále iba 2–0 a séria je živá. Potrebujeme vyhrať najbližší zápas, ktorý nebude ľahký. Každý zápas proti Piešťanom je ťažký, lebo majú dobrý tím a sú motivované. Očakávame veľmi tuhý boj, ale my sa naňho dobre pripravíme,” uzavrel Suja.