Deviatka Anjelok odštartovala prípravu s tieňom neistoty

Publikované: 05.08.2019 Autor/Zdroj: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Štart prípravy Young Angels Košice (Foto: Jäzva)

Je pondelok, 7.30 ráno. Obyvatelia blokov okolo atletického ihriska Základnej školy na Trebišovskej ulici si dávajú rannú prázdninovú kávu, zatiaľ čo kondičný tréner Patrik Šuster velí – baby, ideme na to!

Deviatka hráčok Young Angels Košice odštartovala prípravu na novú sezónu, v ktorej by rady vylepšili štvrté miesto z posledného ročníka. Nad košickými basketbalistkami sa však vznášajú tmavé mračná spojené s neistotou domáceho stánku.

Generálny manažér Daniel Jendrichovský pohrozil, že neschopnosť vyriešenia infraštruktúrnych problémov môže viesť aj k odchodu "žlto-modrých“ z extraligy.

Je to pre nás bolestivé. Angels Aréna je spätá s košickým basketbalom. Táto hale je spätá so značkou Good Angels a je to naša srdcovka. Ťažko si predstaviť, že budeme hrať inde,“ povzdychol si asistent trénera Radko Dvorščák, ku ktorému sa pridala Vanda Kozáková: „Po všetkých tých rokoch v Angels Aréne si ani neviem predstaviť, že budeme doma inde. Samé sme zvedavé, ako to vlastne dopadne.

"Anjelky“ však v tejto chvíli radšej na čierny scenár nemyslia. Veria, že sa veci vyriešia a v novej sezóne budú môcť útočiť na medailu. Aj preto sa pustili do poctivej prípravy. Zatiaľ bez hlavnej trénerky Zuzany Žirkovej, ktorá sa k tímu pripojí o pár dní.

Táto atletická fáza prípravy potrvá do 12. augusta a potom by sme radi začali pracovať aj v telocvični. V septembri máme potom naplánovaný turnaj v Ostrave,“ naznačil najbližší plán Dvorščák.

Letná príprava je stále o tvrdej práci, ale máme úžasného trénera Patrika Šustera, ktorý nám to nastavil veľmi dobre. Tréningy začínajú skoro ráno a potom tak ešte máme čas ísť si zaplávať, alebo sa venovať niečomu inému. Zatiaľ sa pripravujeme bez lopty, ale postupne to bude gradovať,“ vyjadrila sa na margo prípravy V. Kozáková. Letná drina pod pražiacim slnkom príliš nevonia ani novej posile z Popradu Eve Filičkovej. „Túto fázu sezóny neobľubujem, ale máme dobrého kondičného trénera a musíme to zvládnuť.

Rodáčka zo Starej Ľubovne sa do Košíc presunula zo zaniknutého tímu Popradu. Prostredie v metropole východu však pozná veľmi dobre, veď v minulosti hrávala za Cassoviu a v Košiciach vyštudovala ekonómiu na Technickej Univerzite.

Väčšinu dievčat poznám, tie mladšie pomenej. Počas tréningov sa však rýchlo zoznámime a ja sa na návrat do Košíc teším. Verím, že Young Angels do extraligy nastúpia a po rokoch si tu splním sen o medaile. Okrem toho ma lákala aj možnosť zahrať si európsku súťaž,“ uviedla 191-cm vysoká pivotka, ktorá by rada spojila basketbalové povinnosti s civilným zamestnaním. „Po vyštudovaní si teraz hľadám prácu. Uvidíme, čo si nájdem a či sa to bude dať skĺbiť s basketbalom.

Odchod Popradu nesklamal iba jej bývalé hráčky, ale aj konkurentov. Spoločne s Nitrou opustili súťaž dva kluby a úroveň tak pôjde opäť nadol.

Bohužiaľ, táto skutočnosť neteší nikoho z nás. Musíme to však brať ako realitu a sústrediť sa na svoje výzvy. Dávame príležitosť odchovankyniam a potrebné skúsenosti dodávajú hráčkam medzinárodné zápasy. Som preto rád, že aj v novej sezóne si zahráme aj na európskej scéne,“ upozornil Radko Dvorščák.

Medzinárodné skúsenosti však zbierali viaceré hráčky Young Angels aj v lete. Spoločne s Filičkovou sa zúčastnili Univerziády v Neapole aj Michaela Balážová, Dominika Drobná a Vanda Kozáková.

Univerziáda bola skvelou skúsenosťou. Skončili sme síce až dvanáste, ale vyhrali sme aspoň dva zápasy. Nezabudnuteľný bol hlavne otvárací ceremoniál. Išli sme tam s vlajkou pred tisíckami divákov a pripomínalo to olympiádu. Bohužiaľ sme však nebývali priamo v Neapole, ale 40 kilometrov ďalej. Z celej univerziády som teda okrem našich zápasov videla iba finálový zápas,“ prezradila V. Kozáková. Podobne diétne bolo aj spoznávanie samotného mesta pod Vezuvom. „Videli sme iba futbalový štadión a jeden bilboard Mareka Hamšíka,“ poumiala sa Vanda, ktorá si svoje turistické chúťky napravila v rámci dovolenky v Grécku. „Navštívila som Panteón a všetky slávne pamiatky v Aténach. Bolo to krásne a určite by som sa nepohnevala, keby ma tam raz nasmerovala aj moja basketbalová kariéra.

Hráčky v príprave:
Petra Bartánusová, Vanda Kozáková, Dominika Drobná, Michaela Balážová, Sára Majorošová, Martina Machalová, Diana Mikovčáková Anna Kaľužna, Eva Filičková

 
Basket.sk Autorské práva Basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia

ScoreBoard ...

SKP SKP 68:42
12.10.2019
DBA DBA
MBK MBK 91:32
19.10.2019
DBA DBA
SAM SAM 50:65
19.10.2019
PNC PNC
SKP SKP 53:74
19.10.2019
YAK YAK
MBK MBK 26.10.2019 PNC PNC
SKP SKP 26.10.2019 SAM SAM
YAK YAK 26.10.2019 DBA DBA
DBA DBA 02.11.2019 PNC PNC
SKP SKP 02.11.2019 MBK MBK
YAK YAK 02.11.2019 SAM SAM

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 4/0 100,00%
2 Piešťanské Čajky 3/1 75,00%
3 YOUNG ANGELS Košice 2/2 50,00%
4 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 2/2 50,00%
5 Dubček Bratislava 1/3 25,00%
6 ŠBK Šamorín 0/4 0,00%