Publikované: 09.10.2019 Autor/Zdroj: EXZ.sk Foto: mbkruzomberok.sk

MBK Ružomberok vs. ŠBK Šamorín, Radka Stašová (5) (Foto: fb mbkruzomberok)

Družstvo MBK Ružomberok si na dnes vybavilo predohrávku 4. kola Extraligy žien v rámci ktorého cestovalo do Šamorína. Už v 6. minúte duelu viedli hosťujúce hráčky o 7 bodov a dokázali vyhrať všetky štvrtiny v zápase. Ruža si domov odniesla víťazstvo 75:50.

EXZ 2019–20, 4. kolo – predohrávka

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 50:75 (26:38)
Najviac bodov: Sujová 11, J. Lelkes a Marcová po 9 – Stašová 16, Mištinová 12, Yatskovets 11

Hlasy:

Albert Diósi, tréner ŠBK Šamorín:

Súper bol lepší, lepšie bránili, agresívnejšie. Hrali rýchlejšiu hru , aj v útoku boli agresívnejšie, Mali aj lepšie útočné doskoky, Gratulujem súperovi k výhre.

Simona Marcová, hráčka ŠBK Šamorín:

Myslím že sme odohrali dobrý zápas, určite lepši ako v sobotu. Prvý polčas sme dobre bránili až na pár chyb, mali sme aj energiu v útoku. Druhý polčas nám nevyšiel podľa predstáv, neboli sme tak agresívne v obrane ako prvý polčas, nepostrážili sme si obranný doskok a súper mal veľa druhých šancí na skórovanie. Gratulujeme súperovi k výhre.

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok:

Dnes to boli pre mňa 3 pozitíva: 1. nikto sa nezranil, 2. vyhrali sme doskok, 3. vyhrali sme zápas. Gratulujem domácim k bojovnému výkonu.

Miroslava Mištinová, hráčka MBK Ružomberok:

Môžem zhodnotiť za celý tím, že to vôbec nebol dobrý výkon z našej strany. Vôbec sme neplnili naše princípy v obrane.

Fotogaléria (autor: Ladislav Dobsa):

exz.sk Autorské práva exz.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu exz.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.