Ruža v extralige naďalej valcuje. Každý zápas je o obrane, tvrdí Mištinová

Publikované: 27.10.2019 Autor/Zdroj: Marta Brliťová Foto: Rudo Maškurica

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky, Miroslava Mištinová (13) vs. Alexandra Hašková (8) (Foto: Rudo Maškurica)

Piate kolo extraligy žien prinieslo reprízu finále z minulej sezóny. Úradujúci majster MBK Ružomberok si poradil s Piešťanskými Čajkami a vyhral o 18 bodov.

V Ružomberku sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. Zatiaľ čo v prvom jasne dominovali domáce hráčky, druhý polčas tesne vyhrali hosťujúce Čajky. Ružomberčanky vstúpili do zápasu razantne a hosťujúcim Piešťanom prenechali vedenie len na prvé 3 minúty hry. Následne poslala trojkou do vedenia domáce rozohrávačka Nikola Dudášová a zvyšok zápasu už viedla len Ruža.

Prvý polčas mali v réžii úradujúce majsterky. Vyhrali ho o 22 bodov (40:18) a vybudovali si tak pohodlný náskok. „Do zápasu sme vstúpili s veľkou energiou a najmä dobrou disciplínou. Hrali sme s rozumom v útoku, premenili voľné strely a v obrane sme súpera dokázali udržať na nízkom počte bodov,“ hodnotila po zápase najlepšia strelkyňa zápasu, 16-bodová Miroslava Mištinová. Tá premenila 4 trojkové pokusy už v prvej 20-minútovke.

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky (Foto: Rudo Maškurica)

V druhom polčase sa dobre rozbehnutý ružomberský stroj spomalil a hra sa vyrovnala. Domáce pridali len 19 bodov a druhú časť hry dokonca o 3 body prehrali. „V druhom polčase sme sa možno trochu uspokojili s výsledkom. Aj naďalej sme mali otvorené strely, tie sme však na rozdiel od prvého polčasu nedokázali premeniť,“ zamyslela sa ružomberská líderka, 22-ročná Mištinová.

Nespokojnosť s prvým polčasom vládla na strane hostiek. „Začali sme veľmi zle a hrali úplne bez organizácie hry a nasadenia. Ružomberok si s nami robil čo chcel. Akoby sme ani neboli na ihrisku,“ povedala nám po zápase Dominika Deptová, kapitánka Piešťanských Čajok.

Druhý polčas sme zlepšili obranu, čo pribrzdilo rozbehnutého súpera. Vďaka tomu sme mohli hrať rýchlejšie dopredu a dať aj viac bodov. Kľúčová bola obrana, ale zlepšili sme aj nasadenie a útočné veci,“ zhrnula dôvody vyhratého druhého polčasu (19:23) 11-bodová Deptová.

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky, Miroslava Mištinová (13) (Foto: Rudo Maškurica)

Ani jeden z najväčších favoritov na titul nehral v plnej zostave. Domácim chýbala Radka Stašová, ktorá si v zápase EuroCupu zranila lakeť a na strane hostí rehabilituje viacero hráčok. Zo základnej rotácie Tetemondová so zranením stehenného svalu, January po výrone členka, Baburová po operácii ramena a Lubin s únavovou zlomeninou.

Ani jeden tím nebol v kompletnom zložení, takže ďalšie stretnutie môže vyzerať úplne inak. Tento zápas sme zvládli lepšie my a verím, že v tom budeme pokračovať,“ podotkla reprezentačná krídelníčka Mištinová.

MBK Ružomberok vs. Piešťanské Čajky, tím Ružomberka (Foto: Rudo Maškurica)

Reprízu aprílového finále zvládli lepšie ružomberské basketbalistky. Zápas vyhrali takmer o 20 bodov, pričom kľúčovou bola obrana. Veď 2. tím extraligovej tabuľky udržali len na 41 bodoch. „Každý zápas je o obrane. Som rada, že sme obrannú fázu oproti predchádzajúcim zápasom zlepšili a dokázali Piešťany podržať na nízkom čísle. Tak isto som rada, že sme vyhrali aj na doskoku, keďže ani tento ukazovateľ v predchádzajúcich zápasoch neukazoval v náš prospech,“ tešila sa z pozitív zápasu Mištinová.