Mladučkú debutantku chválila trénerka Žirková i kapitánka Drobná

Publikované: 21.11.2019 Autor/Zdroj: Patrik Fotta Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. Piešťanské Čajky, Vanda Mária Kristlová (13) vs. Danielle Hamilton-Carter (11) (Foto: Jäzva)

Basketbalistky Young Angels Košice vo vyrovnanom a dramatickom zápase podľahli na domácej palubovke Piešťanským Čajkám 72:75 v predĺžení. Košičanky pritom väčšinu zápasu viedli, no v závere sa nevyhli chybám, po ktorých dokázali hosťujúce hráčky vyrovnať a v nadstavenom čase rozhodnúť o svojom triumfe.

Zverenky trénerky Zuzany Žirkovej však dokázali favorita výrazne potrápiť aj s omnoho mladším kádrom, ako má súper. Za áčko debutovala len 16-ročná Vanda Mária Kristlová, ktorá by mala aj v ďalšom priebehu sezóny pravidelne nastupovať v ženskej extralige.

Budú sa ju snažiť zapracovať do hry

Napriek prehre trénerka Zuzana Žirková svoje zverenky pochválila za výborný výkon, ktorý jej hráčky predviedli proti aktuálnemu vicemajstrovi.

„Myslím si, že dievčatá si uvedomujú chyby, ktoré spravili najmä v závere. Je to škoda, ale zápas bol z našej strany super. Baby do toho dali naozaj všetko a ja im za to ďakujem. Vieme, že Piešťany k nám prišli oslabené, ale ani my nemáme pivotku. Práve na tomto poste nás tlačí topánka,“ povedala Žirková, ktorá bola spokojná s premiérou mladučkej Kristlovej.

„Budeme sa ju snažiť čo najviac zapracovať do hry a ja pevne verím, že sa s tým pobije tak, ako proti Piešťanom.“

Mala obrovskú trému

Kristlová doposiaľ hrávala za mládežnícke kategórie Young Angels a svoj debut za áčko si užila.

„Bolo to pre mňa výnimočné zahrať si prvýkrát za ženy. Cítila som sa trochu inak, keďže všetci sú tu odo mňa starší. Som ale vďačná za dôveru, ktorú som dostala a vážim si každý moment na ihrisku. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať. Priznám sa, že som mala obrovskú trému, ale postupne zo mňa opadávala. Sústredila som sa najmä na to, aby som neurobila zbytočné chyby,“ uviedla Kristlová.

Talentovaná podkošová hráčka sa skvele popasovala aj s omnoho skúsenejšími súperkami, voči ktorým nemala prehnaný rešpekt.

„Bola som sama zo seba prekvapená, ako som zvládla niektoré momenty v obrane. Snažila som sa do toho dať všetko, čo bolo v mojich silách. Veľmi by som chcela pokračovať aj ďalej za áčko a zbierať cenné skúsenosti,“ skonštatovala Kristlová.

Zlyhala im komunikácia a hra v obrane

Pochvalu si vyslúžila aj od košickej kapitánky Dominiky Drobnej, ktorá v zápase zaznamenala 10 bodov.

„Hrala naozaj výborne, má obrovský potenciál z hľadiska podkošovej hry. Ukázala aj skvelú obranu na to, že nastúpila proti švédskej reprezentantke. Myslím si, že sa predviedla v dobrom svetle a hneď od začiatku sa chytila, čo bolo pre ňu dôležité,“ povedala Drobná.

Za jednu z príčin prehry označila nedôslednú hru v defenzíve.

„Zápas sme si prehrali vlastnými chybami. Mali sme veľa šancí, ale v obrane sme boli nedôsledné. V niektorých momentoch sme mali slabší doskok a občas zlyhala komunikácia a práve to nás stálo víťazstvo. Prehra určite mrzí, ale sezóna je ešte dlhá, takže musíme dať hlavy hore a ideme ďalej,“ uviedla Drobná.

 
Korzár Autorské práva Korzár-u a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Korzár a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

ScoreBoard ...

MBK MBK 87:47
01.12.2019
SAM SAM
PNC PNC 52:57
07.12.2019
MBK MBK
SKP SKP 52:78
07.12.2019
SAM SAM
DBA DBA live
08.12.2019
YAK YAK
YAK YAK 11.12.2019 MBK MBK

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 MBK Ružomberok 10/0 100,00%
2 Piešťanské Čajky 7/3 70,00%
3 YOUNG ANGELS Košice 5/4 55,56%
4 ŠBK Šamorín 3/7 30,00%
5 BK ŠKP 08 Banská Bystrica 3/7 30,00%
6 Dubček Bratislava 1/8 11,11%