Publikované: 27.09.2021 Autor/Zdroj: Ján Krajňák

Young Angels U23 Košice – TYDAM UPJŠ Košice  57 : 41 /31:22/

Body: Mikovčáková 17/13doskokov/, Knapová 15, Urbanová 10/7asist/, Pahulyová S. 6, Plavnická 6/9doskokov/, Pahulyová M. 3

Young Angels U23 Košice – CBK Košice  63 : 69 /27:32/

Body: Mikovčáková 22/16doskokov/, Knapová 20, Pahulyová S. 10, Plavnická 5/11doskokov/,  Urbanová 4/9doskokov,6a­sist/, Staníková 2

Hodnotenie trénera: Ján Krajňák
Vstup do nového ročníka 1.Slovenskej ligy-žien, junioriek a U23 nevyšiel pre naše družstvo úspešne. Po sobotňajšej výhre nad Tydamom Košice sme v nedeľu podľahli mestskému rivalovi CBK Košice. Ani víťazstvo proti Tydamu sa nerodilo ľahko. Po slabom výkone, sme nedokázali podľa predpokladov dominovať počas celého zápasu, prehrali sme prvú aj poslednú štvrtinu. Napriek výškovej prevahe sme mali problém s obranným doskokom. Náš výkon bol akceptovateľný iba v 2. a 3. štvrtine, ktoré sme vyhrali 16:6 a 18:6.

Zápas s CBK Košice bol maximálne vyrovnaný, 3 min. do konca sme ešte viedli 63:61, ale koncovku zápasu sme maximálne nezvládli /vynechané TH a „tutovky“ spod koša/ a prehrali záver 0:8. Počas celého zápasu sme nedokázali ubrániť ich najlepšiu hráčku – Kašperanovú, ktorej 27 bodov bolo rozhodujúcich a da sa povedať že nás porazila sama.

Hodnotenie hráčky: Diana Mikovčáková
V sobotu sme nastúpili proti 1.ligovému družstvu Tydam Košice. Začiatok zápasu nebol najlepši, chvíľu nam trvalo kým sme sa dostali do zápasu. V druhej štvrtine sme začali hrať už lepšie. Získali sme lopty v obrane a dali rýchle koše, čím sme si vytvorili náskok do druhého polčasu ktorý sme do začiatku štvrtej štvrtiny navýšili na 20bodov. Potom nám postupne dochádzali sily z čoho sme následne strácali lopty, dostavali jednoduché koše a nedoskakovali sme lopty, na čo si do budúcna musíme určite dať viac pozor.

V nedeľu sme nastúpili proti družstvu CBK Košice. Tento zápas nám nevyšiel preto, lebo sme si v obrane nevypomahali ako sme mali, kvoli čomu sme dostali dosť veľa ľahkých trojok a aj to od jednej hračky. Neodstavovali sme v obrane, čím súper mal viac útočných doskokov ako my a tým pádom viac striel na kôš. Náš tím útočne si myslím hral na celkom dobrej úrovni, kde sme mali dobré rýchle protiútoky. aj napriek niektorým nepremeneným šanciam z podkoša to nebolo úplne zle myslím že určite lepšie ako v zápase proti Tydamu. Summa summarum obrana nás stála tento zápas a dúfam ze další zápas budeme podstatne zodpovednejšie pod našim košom.

Good Angels Košice Autorské práva goodangelskosice.eu a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu goodangelskosice.eu a uvedených agentúr je výslovne zakázané.