Devätnástka zo Starej Turej zdolala bývalého extraligistu z Bratislavy

Publikované: 09.10.2021 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: mbkstaratura.ak

MBK Satrá Turá vs. Dubček Bratislava, Vandlíková (7) (Foto: fb mbkstaratura)

Dubček Bratislava po prvom polčase v Starej Turej vyhrával o 7 bodov, no nakoniec domáci tím do 19 rokov získal víťazstvo v pomere 71:67.

1. liga ženy + Mladé ženy U23 + Juniorky U19 2021/22

Sobota 09.10.2021 – 3. kolo

MBK U19 Stará Turá – Dubček Bratislava 71:67 (29:36)
Najviac bodov: Vandlíková (8 doskokov) 16, Kubinová 12, Vojteková a Kraislová po 11 – Vaigl (15 doskokov) a a Riecka po 17, Urbanová 14

„19-ky“ zo Starej Turej privítali bývalé extraligistky z hlavného mesta a treba povedať, že Dubček Bratislava bojoval o výhru. V polčase viedol o sedem bodov, no tretia štvrtina pre nich dopadla katastrofálne (10:22) a aj keď Bratislavčanky pred koncom dokázali znížiť na výhru to už nestačilo.

ŠKBD U23 Spišská Nová Ves – MBK U23 Ružomberok 62:45 (26:25)
Najviac bodov: Pokrievková 12, Kačírová a Da Cruz po 10 – Uramová 14, Škvareková (9 doskokov) 10, Kubáňová 8

Prvú časť hry domáce Spišiačky nezvládli a prehrali ju 6:14, no už v polčase viedli aspoň o bod. V tom druhom postupne dokázali svoje vedenie navyšovať a získali plne zaslúžené víťazstvo o 17 bodov.

ŽBK Rožňava – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica 73:54 (44:28)
Najviac bodov: Suchá (8 doskokov) 18, Uharčeková 12, Molčíková 11 – Mravíková 12, Cabaníková 9, Kalinová 8

V prvom polčase sa oveľa viac darilo domácim, obe štvrťky vyhrali o osem bodov a na prestávku šli určite spokojnejšie ako súperky. Po nej sa však stretnutie vyrovnalo a náskok už narastal len mierne, nakoniec sa zastavil na čísle 19 a Rožňavčanky si pripísali prvý úspech v sezóne.

BKM Junior UKF Nitra – CBK Košice 51:44 (24:13)
Najviac bodov: Fehérová (8 doskokov) 18, Kovalenko (11 doskokov) 8, Dobošová 7 – Kašperanová (8 doskokov) 18, Lukačíková 11, Bačová 5

Nitru tento víkend čakali dvaja súperi z Košíc, v sobotu hrali proti družstvu zo sídliska Ťahanovce a treba povedať, že zápas zvládali od prvej štvrtiny. Počas veľkej prestávky mali slušný náskok, hráčky CBK sa ale nevzdali a snažili sa s výsledkom čo to urobiť, no podarilo sa im len znížiť rozdiel a prehrali o 7 bodov.

BK ZŠ Zvolen – TYDAM UPJŠ Košice 37:53 (16:22)
Najviac bodov: Štefaňáková 9, Ozdincová a Gašperanová po 6 – Flešárová 22, Minčiková 14, Evelleyová 10

TYDAM začal po dvoch úvodných prehrách dobre, po prvej štvrtine hostky viedli o 7 bodov, tých celkovo veľa nepadalo a v skóre tým pádom nevznikol neprekonateľný rozdiel, no domáce nenašli silu na zvrat a Košičankám podľahli o 16 bodov.

BK Lokomotíva U23 Sereď – Young Angels U19 Košice 39:66 (24:41)
Najviac bodov: Jakubčeková (12 doskokov), Pučíková a Nagyová po 8 – Holomaniová (9 doskokov) 15, Majorošová (8 ziskov) 11, Kristlová (10 doskokov) 8

Prvá štvrtina priniesla výborný basketbal z oboch strán, výborne hrala Nagyová na strane domácich a Kristlová na strane hostí. Druhá štvrtina už ukázala prevahu Košíc najmä v šírke kádra, domáce nestíhali a počet protiútokov narastal. Majorošová umne menila tempo hry a postupne si YAKE vybudovali 30-bodový náskok. Nakoniec hostia získali víťazstvo o 27 bodov.

BK AŠK Slávia U19 Trnava – Young Angels U23 Košice 53:72 (35:37)
Najviac bodov: Paulechová 17, Remenárová 11 (11 doskokov), Ďuratná 9 – Balážová 25 (11 doskokov), Pahulyová Sandra 10, Pahulyová Michaela (13 doskokov), Siladiová a Pelánová (11 doskokov) po 8

Juniorky Trnavy dokázali v úvode zaskočiť mladé ženy z Young Angels svojou nebojácnou agresívnou hrou a takmer 30 minút bol zápas úplne vyrovnaný. Hostia mali problém s obranným doskokom, kolektívnou obranou, v útoku strácali veľa lôpt a nepremieňali strely spod koša. V poslednej štvrtine sa však zlepšili vo všetkých ukazovateľoch a zápas dotiahli do víťazného konca až 19-bodovým rozdielom.

Nedeľa 10.10.2021 – 4. kolo

ŠKBD U23 Spišská Nová Ves – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica 44:41 (21:21)
Najviac bodov: Pokrievková 14, Cvoligová (21 doskokov) 12, Rothová 8 – Kollárová 22, Fábryová 7, Hrčková 6

Bystrická devätnástka odohrala v Spišskej Novej Vsi síce veľmi tesný duel, no na body nie zrovna štedrý. V tretej tretine dokázali hostia zaznamenať iba chudobných päť bodov a to domácim nakoniec pomohlo k jednému z dvoch najtesnejších víťazstiev tohto dvojkola presne o tri body.

ŽBK Rožňava – MBK U23 Ružomberok 46:66 (24:42)
Najviac bodov: Gyenesová 16, Uharčeková 10, Suchá 5 – Uramová 22, Kubáňová 9, Škvareková a Štefančová (9 doskokov) po 8

Rožňava dokázala uhrať vyrovnaný stav len v tretej štvrtine, no to už domáce vysoko prehrávali, dá sa povedať, že si mladé ženy ružomberského MBK zápas postrážili a uspeli o 20 bodov.

BK ZŠ Zvolen – CBK Košice 51:54 (24:32)
Najviac bodov: Babaríková 20 (10 doskokov), Vondrážková 10, Šimčíková a Štefaňáková po 5 – Kašperanová 19, Lukačíková a Bačová po 9

Druhý z najtesnejších zápasov sa hral vo Zvolene, pre zmenu nevyhrali domáce, ale naopak hráčky CBK Košice. Ťahanovčanky postupne uspeli v prvých troch štvrtinách a stabilne navyšovali svoje vedenie, v tej poslednej ale domáce zabojovali a rozdiel skresali na tri body o ktoré prehrali.

BKM Junior UKF Nitra – TYDAM UPJŠ Košice 45:50 (19:22)
Najviac bodov: Svoradová (8 doskokov) a Fehérová po 11, Škublová 8 – Evelleyová 13, Flešárová 12, Bállová 10 (8 doskokov)

Duel reprezentantiek UPJŠ Košice proti reprezentantkám UKF Nitra bol veľmi vyrovnaný, štvrtiny 8:8, 11:14, 17:17 a 9:11 hovoria za všetko, šťastie sa tesne usmialo na hosťujúce Košičanky a po predošlom víťazstve vo Zvolene majú v tabuľke vyrovnanú bilanciu dve víťazstvá a dve prehry.

BK Lokomotíva U23 Sereď – Young Angels U23 Košice 36:81 (17:36)
Najviac bodov: Dudonová 10, Nagyová 9, Jakubčeková 7 – Pelánová 24, Balážová 13 (9 ziskov), Knappová 11

Young Angels U23 v nedeľu proti Seredi nastúpili posilnené o trojicu hráčok A družstva žien a predviedli výkon, na ktorý sa bolo radosť pozerať. Počas celých 40 minút dokázali byť maximálne koncentrované, hrať s veľkou energiou, kolektívne v obrane aj útoku a skončilo to vysokou výhrou o 45 bodov.

BK AŠK Slávia U19 Trnava – Young Angels U19 Košice 44:108 (19:52)
Najviac bodov: Remenárová 16, Dzurová 10, Ďuratná 7 – Majorošová 18, Rosa 15 (12 doskokov), Holomaniová a Tresová po 14

Proti Košičankám v nedeľu nastúpilo, až na jednu hráčku, kadetské družstvo Trnavy. Ich výkon bol veľmi sympatický, no postupne zápas ovládli rýchlym prechodom do útoku kvalitnejší hostia. Domácim nastrieľali úctyhodných 108 bodov pričom skórovali všetky hráčky. Hosťujúci tréner sa síce posťažoval na obranný doskok svojich zvereniek, no pochválil niektoré individuálne akcie trnavskej dvojice Remenárová – Dzurová.