Sebavedomý nástup, zdrvujúci finiš a tretí triumf v rade

Publikované: 24.10.2021 Autor/Zdroj: Marek Grondžel Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. BAM Poprad, Michaela Balážová (11) (Foto: Jäzva)

Po úvodných troch kolách Niké Extraligy žien, ktoré z výsledkového hľadiska basketbalistkám Young Angels Košice poznačil náročný žreb, sa v ďalších troch kolách podarilo obhajcovi bronzu naskočiť na víťaznú vlnu. Aj vďaka nej na štíte „žlto-modrých“ po dvoch outsideroch súťaže skončil aj východniarsky rival Košičaniek.

BAM Poprad – YOUNG ANGELS Košice 59:82 (36:39)
BAM Poprad: Drobná 22, Taušová 12, Lysová 6, Vyšňová 4, Kmetoniová 3 (Barillová 6, Tetemondová 4, Michlíková Nina 2), tréner: Milan Veverka.
YOUNG ANGELS Košice: Higgins 26 /12 doskokov/, Fluker 17, /12 doskokov/, Rodáková 7, Balážová a Blanárová po 2 (Dulovičová 10, Kristlová 7, Urbanová 6, Bohušová 3, Ošťádalová 2), tréner: Radko Dvorščák.
TH: 9/23 – 13/18, trojky: 4/15 – 3/14, fauly: 21 – 19, štvrtiny: 13:21, 23:18, 14:19, 9:24.
Rozhodovali: Kiss, Donovalová, Životský.

Livestats

Highlighty zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

Do derby vstúpil tím Young Angels rázne a sebavedomo, výsledkom čoho bol jeho dvojciferný náskok už v 6. minúte (7:17). Z rázneho nástupu však Košičanky v prvom polčase nič výraznejšie nevyťažili a miestami až rozpačito pôsobiacimi úsekmi hádzali podtatranskému kolektívu záchranné lano.

V závere druhej štvrtiny sa z črtajúceho 10-bodového polčasového víťazstva (29:39) pripravili o vyše dve tretiny (32:39) a psychickú odolnosť svojich trénerov testovali Košičanky aj po obrátke, keď v priebehu štvrťhodiny štyrikrát viedli dvojciferným rozdielom, no v troch prípadoch dovolili súperkám znížiť manko o polovicu.

Rodiacu sa záverečnú drámu však hráčky Young Angels rezolútne odmietli. V záverečnej 5-minútovke duelu dovolili hostiteľkám zaznamenať len tri body, naopak samé zaznamenali 15-bodovú šnúru (56:80) a tá im významným spôsobom dopomohla k suverénnemu triumfu, ktorým aktuálnu sériu extraligových víťazstiev natiahli na tri zápasy.

Hodnotenie hlavného trénera YOUNG ANGELS Košice Radka Dvorščáka: „Zápas, ktorý sme odohrali v Poprade bol ako na "hojdačke“. Mali sme síce dobrý vstup a aj záver, no celkový predvedený výkon nebol zďaleka adekvátny. Horeli sme hlavne v obrannej fáze, kde sme súperovi nechávali priveľa priestoru na hru 1×1 bez adekvátnej snahy udržať hráča pred sebou. Z čoho som však veľmi smutný je naša „slabá“ strana v obrane. Pôsobili sme ako keby bol pre nás tento pojem veľkou neznámou. Zbytočne sme si zo zápasu spravili drámu, hlavne ak zoberieme na vedomie že Poprad hral v rotácii 8 hráčok . Pokiaľ sa nevrátime k poctivej agresívnej, rozumnej a hlavne kolektívnej obrane neposunieme sa. Poprad bol pre nás viac než rovnocenným súperom v tomto stretnutí a ukázal nám kam sa bude uberať náš najbližší tréningový mikrociklus."

Hodnotenie hráčky YOUNG ANGELS Košice Michaely Balážovej: „Do zápasu sme vstúpili dobre, no od istého okamihu sme prestali hrať našu hru. Detaily v obrane a naša zbrklosť umožnili Popradu držať sa v tesnom závese celý polčas. Druhý polčas sme začali zodpovednejšie, súperovi sa podarilo ešte zmenšiť náš náskok, ale udržali sme si ho a zlepšeným výkonom v poslednej štvrtine sme doviedli zápas do víťazného konca.“