Anjelské derby pre košické juniorky, Zvolen a Bystrica nehrali kvôli karanténe

Publikované: 27.10.2021 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Marek Findrík

YOUNG ANGELS U23 Košice vs. YOUNG ANGELS U19 Košcie, Karin Holomaniová (2) (Foto: Marek Findrík)

Potom čo kvôli karanténe nevycestovalo na zápas Niké Extraligy žien družstvo BK ŠKP 08 Banská Bystrica, nenastúpili na svoje zápasy v 1. lige ani družstvá Zvolena a Bystrických junioriek.

1. liga ženy + Mladé ženy U23 + Juniorky U19 2021/22

Sobota 23.10.2021 – 5. kolo

YOUNG ANGELS U19 Košice – YOUNG ANGELS U23 Košice 72:54 (35:20)
Najviac bodov: Holomániová 13, Dulovičová 11, Šedivá 9 – Urbanová 16, Mikovčáková 13, Knapová 7

Juniorky košických Young Angels prekvapili svoje staršie kolegyne z klubu už od začiatku, svoje súperky predčili hlavne v organizácii hry, keď dokázali trpezlivo hľadať cestu k úspešnému zakončeniu. Každá z nich si pripísala nejaké body a dohromady nazbierali dvadsať asistencií oproti ôsmim ich súperiek, čo hovorí o väčšom kolektívnom poňatí hry. Druhá strana nedokázala zopakovať výkon z posledného duelu v Seredi, ich tréner sa sťažoval na kvalitu obrannej súhry či slabý obranný doskok, nedarila sa ani streľba z poľa a tak je výsledok spravodlivý.

BK Lokomotíva U23 Sereď – BKM Junior UKF Nitra 39:82 (21:50)
Najviac bodov: Nagyová 19, Žemlová 6, Pučíková a Jakubčeková po 3 – Kovalenko 17 (8 doskokov), Svoradová 16 (12 doskokov), Fehérová 13

V Seredi sa hral jednoznačný zápas, mladé ženy do 23 rokov v domácom drese nestačili na družstvo žien Nitry. Prvú štvrtinu prehrali o 17 bodov, v tej ďalšej síce zlepšili svoju streleckú produktivitu, no súperky tiež pridávali body, v polčase to bolo o 29 bodov pre hostky. V druhej polovici Nitrianky nenachádzali cestu k bodom až tak ľahko, no komfortný náskok nemali problém udržať a s prehľadom uspeli.

BK ZŠ Zvolen – BK AŠK Slávia U19 Trnava
Nehrané pre karanténne opatrenia v tíme domácich!

MBK U23 Ružomberok – CBK Košice 44:83 (27:38)
Najviac bodov: Oravcová 15, Kubánová 14 – Nigutová 26, Kašperánová 23, Tomajková10

Zápas držali od úvodu v rukách hráčky CBK, napriek tomu v druhej štvrtine prišli zaváhania po striedaniach a tak dovolili domácim vyhrať túto časť hry o 4 body. Hosťujúci tréner spomínal mäkkú obranu, nedôrazné zakončenia a nie najlepšie riešenia herných situácií. Po veľkej prestávke prišlo mierne zlepšenie a v poslednej časti hry to po zmene obrany bolo už len o tíme Ťahanovčaniek. Dokázali bodovať po rýchlych protiútokoch a rozdiel v skóre narástol na 39 bodov.

BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica – TYDAM UPJŠ Košice

MBK U19 Stará Turá – ŠKBD U23 Spišská Nová Ves 72:43 (29:22)
Najviac bodov: Gavláková, Gergelyová, Valová, Kubinová a Školková po 10 – da Cruz 12, Dlugošová 8, Matúšová 7

Stará Turá v sobotňajšom duely privítala Spišskú Novú Ves, prvý polčas sa obe družstvá trápili s úspešnosťou streľby, padlo dokopy len 51 bodov a domáce sa ujali 7 bodového vedenia. Druhý polčas zvládli oveĺa lepšie, teda hlavne tretiu štvrtinu, v nej zaknihovali 28 bodov zatiaľ čo súperky len chudobných 5, stretnutie tak bolo rozhodnuté a to, že poslednú štvrtinu vyhrali Spišiačky o jeden bodík, už veľkú zmenu v skóre neprinieslo.

Dubček Bratislava – ŽBK Rožňava 83:41 (47:14)
Najviac bodov: Riecka 18, Tvrdá 16 (9 doskokov), Kankríniová 13 (8 doskokov) – Suchá 12, Molčíková a Šimková po 5

Ešte nedávno extraligový Dubček Bratislava si s Rožňavou poradil bez väčších problémov, vyhral všetky štyri periódy hry a o vyše štyridsaťbodovom víťazstve rozhodol hlavne v tej druhej, tú vyhral 30:2, čo bolo pre výsledok zápasu určujúce. Rožňava nenašla okrem Bianky Suchej ďalšiu produktívnu strelkyňu a na ďalší zápas do Starej Turej cestovala s vysokou prehrou.

Nedeľa 24.10.2021 – 6. kolo

BKM Junior UKF Nitra – BK AŠK U19 Slávia Trnava 94:39 (42:17)
Najviac bodov: Svoradová 20 (11 doskokov), Škublová 14, Brázdilová 13 – Krippnerová 15, Paulechová 11, Remenárová 8

Nitrianky si po výhre v Seredi pripravili podobný scenár zápasu aj pre hostky z Trnavy, zasypali ich množstvom streleckých pokusov a so slušnou úspešnosťou ich premieňania si rýchlo budovali náskok. Domáce dominovali aj v ostatných štatistikách, pripísali si 34 získaných lôpt, 31 doskokov, 21 asistencií a 8 blokov, v každom prípade zaslúžene vysoko zvíťazili.

BK ZŠ Zvolen – BK Lokomotíva U23 Sereď

MBK U23 Ružomberok – TYDAM UPJŠ Košice 58:59 (34:28)
Najviac bodov: Kubánová 14, Štefančová a Škvareková po 10 – Černická 19, Flešárová 17 (10 doskokov), Evelleyová 12

Košický TYDAM vycestoval v nedeľu do Ružomberka a domáceho hostiteľa dokázal v Koniarni zdolať o jeden jediný bod. V prvej štvrtine si Košičanky urobili päťbodový náskok, o ktorý v tej ďalšej prišli a na veľkú prestávku odchádzali s náskokom (6b) pre zmenu Ružomberčanky. V tretej štvrťke UPJŠ-kárky stav zrovnali na 46:46 a rozhodla až posledná štvrtina, tú pre seba získali práve reprezentantky košickej univerzity a tým aj celý duel.

BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica – CBK Košice

MBK U19 Stará Turá – ŽBK Rožňava 54:38 (31:19)
Najviac bodov: Valová 14, Vojteková 12 (8 doskokov), Vandlíková 6 (13 doskokov) – Mišendová 7, Šimková a Suchá po 6

Rožňava po vysokej prehre v Bratislave s Dubčekom určite chcela zabojovať o body aspoň v Starej Turej, no domáce boli jednoznačne proti a ukázali to hneď v úvodnej štvrťke, ktorú zvládli pomerom 14:3. Tým sa dostali do pohody a dokázali udržiavať stabilný náskok počas zvyšku stretnutia, skóre síce nebolo vysoké, no výhra o 16 bodov sa domácim určite ráta.

Dubček Bratislava – ŠKBD U23 Spišská Nová Ves 49:45 (28:21)
Najviac bodov: Urbanová 12 (12 doskokov), Bachorová 11, Riecka 8 – Dlugošová 8, da Cruz a Rothová po 7

V nedeľu do Bratislavy zavítali Spišiačky a pre Dubček to zďaleka nebol taký jednoduchý duel ako deň predtým. Domáce začali lepšie, no bodov padalo málo a náskok tak nedokázali príliš navýšiť, hostky sa držali na dostrel a po prehratom polčase dokázali v tretej štvrtine zabojovať a otočiť stav na 38:39. V poslednej štvrťke padlo dokopy len 17 bodov, z toho 11 do koša ŠKBD a tak východniarky cestovali z Bratislavy domov naprázdno.