Nitra aj napriek dvom prehrám v Košiciach na čele prvej ligy

Publikované: 08.11.2021 Autor/Zdroj: Basket.sk Foto: Marek Findrík

Young Angels U19 Košice vs. BKM Junior UKF Nitra (Foto: Marek Findrík)

Družstvo BKM Junior UKF Nitra síce v Košiciach dvakrát podľahlo družstvám Young Angels Košice a to ako juniorkám tak aj mladým ženám. Napriek tomu je s bilanciou 5/3 na čele tabuľky s 13 bodmi a lepším skóre pred Starou Turou, keďže ich sobotný súper má síce bilanciu 6/0, no odohrané o dva zápasy menej a teda má bodov len 12.

V družstvách BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica, ŠKBD U23 Spišská Nová Ves a BK ZŠ Zvolen šarapatí choroba a tak museli byť ich plánované duely odložená na neurčito.

1. liga ženy + Mladé ženy U23 + Juniorky U19 2021/22

Sobota 06.11.2021 – 7. kolo

ŽBK Rožňava – ŠKBD U23 Spišská Nová Ves
Nehrané pre chorobu hostí!

CBK Košice – MBK U19 Stará Turá 83:42 (46:14)
Najviac bodov: Lukačiková 21, Bačová 9 (8 doskokov), Sunitrová a Škvareková po 8 – Sekerková 13, Gergelyová 9 (10 doskokov), Sadloňová 7

Košické hráčky zo sídliska Ťahanovce pripravili juniorkám zo Starej Turej prvú prehru v sezóne a treba povedať, že dosť výraznú. Za hostky nenastúpili Vandlíková s Kraislovou, ktoré sa zúčastnili zápasu Piešťanských Čajok proti Young Angels a tak to s nimi malo CBK trochu jednoduchšie. Duel bol jednoznačný už od úvodu, prvú periódu vyhrali domáce o 17b, druhú o 15b, tretiu o 18b (dokopy o 50b), v tej štvrtej už teda o veľa nešlo a Turanky stiahli manko na výsledný rozdiel o 41 bodov.

TYDAM UPJŠ Košice – Dubček Bratislava 53:58 (25:25)
Najviac bodov: Flešárová 17, Minčíková 15, Jacková 8 – Vaigl 18 (14 doskokov), Urbanová 15 (19 doskokov), Bachorová 10

Ženy Dubčeka Bratislava cestovali cez víkend do Košíc a sobotňajší zápas ich určite potešil, pod košom dominovali ich pivotky, 18 bodová Vaigl a 15 bodová Urbanová. Obe dosiahli aj dvojciferný počet doskokov, hlavne Urbanovej 19 doskočených lôpt je naozaj vysoké číslo. Samotný duel bol vo svojej prvej polovici vyrovnaný, skóre po 20 minútach bolo 25:25. Tretia štvrťka však priniesla 9 bodový náskok hostiek a ten v tej poslednej dokázali domáce UPJŠ-kárky skresať len o 2 body.

BK Lokomotíva U23 Sereď – MBK U23 Ružomberok 77:52 (42:27)
Najviac bodov: Jakubčeková (15 doskokov) a Dudonová po 16, Žemlová 15 (13 doskokov) – Kubíková 14 (9 doskokov, 9 ziskov), Oravcová 12 (12 doskokov), Štefančová 10

Mladé ženy Ružomberka pricestovali do Serede a v dueli s miestnymi „rovesníčkami“ ťahali za kratší koniec od úvodu. Počas prvých troch štvrtín si domáce postupne vypracovali 25 bodový náskok a tak si mohli dovoliť tú poslednú „len“ zremizovať 15:15. V každom prípade dosiahli zaslúžené víťazstvo, keď si double-double za body a doskoky pripísali až dve ich basketbalistky.

BK AŠK Slávia U19 Trnava – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica

Young Angels U19 Košice – BKM Junior UKF Nitra 72:52 (37:29)
Najviac bodov: Kristlová 12, Šedivá 10, Holomániová 9 – Kovalenko 16 (12 doskokov), Sailerová 14, Sanislóová a Svoradová po 7

Juniorky Young Angels v Košiciach privítali ženské družstvo Nitry a dá sa povedať, že nenechali nič na náhodu. Do stretnutia vstúpili výborne, po troch minútach viedli 11:1, keď pod súperovým košom úradovala Kristlová. Súperky sa však dostávali, kvôli slabšej obrane domácich, k otvoreným strelám a postupne ich aj premieňali, do veľkej prestávky premenil 6 trojok, no polčas mladé Košičanky aj napriek tomu vyhrali o 8 bodov. Duel rozhodla tretia časť, zlepšená obrana domácim vyniesla 20 bodový náskok a ten s prehľadom udržali až do konca, hoc už nenastupovala Vanda Kristlová, ktorú si šetrili pre extraligové Á-čko.

Young Angels U23 Košice – BK ZŠ Zvolen

Nedeľa 07.11.2021 – 8 kolo

CBK Košice – Dubček Bratislava 49:39 (21:24)
Najviac bodov: Lukačiková 17, Krištofová 12, Tomajková 9 (18 doskokov) – Vaigl 18, Bachorová 7, Tvrdá a Urbanová (11 doskokov) po 5

CBK po jasnom sobotnom víťazstve nad Starou Turou to so ženským tímom Dubčeku zďaleka nemalo také jednoduché. Dá sa povedať, že priebeh zápasu bol zo začiatku dosť divoký a každý chvíľku ťahal pílku. Prvá štvrťka dopadla pre domáce 18:11, druhá pre hostky 3:13, druhý polčas už ale bol pod taktovkou Ťahanovčaniek, vyhrali obe štvrťky, tretiu 15:4 a poslednú 13:11. Zápas teda zvládli o 10 bodov a tento víkend si pripísali dve výhry.

TYDAM UPJŠ Košice – MBK U19 Stará Turá 57:62pp (51:51, 24:32)
Najviac bodov: Flešárová 21, Bállová 12 (8 doskokov), Minčíková 8 – Vandlíková 18 (14 doskokov, 10 ziskov), Valová 12 (9 doskokov), Vojteková 9

Stará Turá si po sobotňajšej prehre určite chcela zlepšiť náladu a to sa jej na palubovke TYDAM-u aj podarilo, síce až po predĺžení, ale počíta sa to. Turá začala lepšie, po prvom polčase mala náskok šesť bodov, no ten v druhom polčase domáce zmazali a na rad prišlo predĺženie. To hostky zvládli k svojej spokojnosti, keď vyhrali o 5 bodov predĺženie aj zápas. Zaujímavý triple-double zaznamenala Tereza Vandlíková z Turej, k 18 bodom a 14 doskokom pridala aj 10 získaných lôpt, čo sa len tak nevidí.

BK Lokomotíva U23 Sereď – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica

BK AŠK Slávia U19 Trnava – MBK U23 Ružomberok 54:53 (31:27)
Najviac bodov: Ďuratná 15 (10 získov, 9 doskokov), Majerová 10, Remenárová 9 – Michalčíková 21, Oravcová 10, Kubáňová 9

Vyrovnaný zápas sa hral v Trnave medzi miestnymi juniorkami a mladými ženami z Ružomberka, Trnaváčky mali slušný úvod, v prvej štvrtine si vytvorili 7 bodový náskok, no ten v ďalších dvoch štvrtinách stratili a v tej poslednej sa začínalo ako keby odznova, stav bol 42:42. Rozhodnutie po desiatich minútach prišlo a bolo v prospech domácich o jediný bod.

Young Angels U19 Košice – BK ZŠ Zvolen

Young Angels U23 Košice – BKM Junior UKF Nitra 67:52 (33:31)
Najviac bodov: Mikovčáková 22 (20doskokov), Plavnická 14 (11doskokov), Urbanová 9 – Škublová 14, Svoradová 11, Kovalenko 10

Pre mladé ženy Young Angels to nebol jednoduchý zápas, striedali dobré úseky so slabšími a hoci boli neustále vo vedení, Nitra stále dokázala znižovať. Rozhodujúca nakoniec bola tretia časť hry, ktorú domáce vyhrali 18:4 a vypracovali si tak výraznejšie vedenie. Pod oboma košmi dominovala dvojica Mikovčáková a Plavnická, tie spolu zaznamenali 36 bodov a doskočili 31 lôpt, obe si pripísali double-double a Mikovčáková mala dokonca 20 doskokov.