Väčšina zápasov v 1. lige žien odložených, Dubček Bratislava odstúpil zo súťaže

Publikované: 25.01.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: fb ŠKBD Spišská Nová Ves

ŠKBD U23 Spišská Nová Ves (Foto: fb ŠKBD Spišská Nová Ves)

Podobne ako v prvej lige mužov došlo k zúženiu počtu zúčastnených družstiev aj v prvej lige žien, mladých žien a junioriek. V tejto súťaži ide o jediného účastníka a to Dubček Bratislava. doteraz odohrané zápasy tohto klubu sú teda anulované a tým aj štatistiky ich zápasov.

Tento víkend sa nakoniec odohrali len tri duely z dvanástich plánovaných, ostatné stretnutia boli odložené zatiaľ na neurčito, no kompletný program súťaže by sa mal dohrať do 7. mája 2022 s tým, že plánované play-off je zrušené a víťaz bude určený podľa poradia dlhodobej súťaže.

Spoločná súťaž 1.ligy žien, Mladých žien U23 a Junioriek U19 2021/22

22.1.2022 – 17.kolo

MBK U19 Stará Turá – voľno

BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica – ŠKBD U23 Spišská Nová Ves 39:58 (20:27)
Najviac bodov: Podhradská 10 (8 doskokov), Hrčková 9, Cabaníková 6 – Da Cruz 18, Pokrievková a Matúšová po 10

Zo sobotňajšieho kola sa hral len duel medzi juniorkami Banskej Bystrice a mladými ženami Spišskej Novej Vsi, hostky pretavili svoje väčšie skúsenosti do víťazstva a domáce zdolali o 19 bodov, keď prehrali len druhú štvrtinu o 1 bod. Bodovo ich potiahla Carlota Sofia da Cruz s 18 bodmi a v doskokoch zas s jedenástimi dominovala Barbora Cvoligová, sedem získaných lôpt si pripísala Karolína Rothová. V domácom tíme predviedla pekný výkon Tamara Podhradská s 10 bodmi a 8 doskokmi.

23.1.2022 – 18.kolo

MBK U23 Ružomberok – ŠKBD U23 Spišská Nová Ves 65:46 (30:24)
Najviac bodov: Jarošová 21, Škvareková 10, doplníme. – Matúšová 14, Dovalová a Rothová po 8

V nedeľu cestovali Spišiačky do Ružomberku a pre zmenu sa jedinú štvrtinu podarilo vyhrať im, tiež to bola tá druhá v poradí. Domáce v každom prípade zaslúžene zvíťazili, keď rozdiel vo finálnom skóre bol o 19, strelecky v ich drese zažiarila Kamila Jarošová s 21 bodmi na svojom konte. V podkošovom priestore sa opäť výrazne presadzovala Spišiačka Cvoligová, keď zaznamenala 13 doskokov.

BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica – ŽBK Rožňava

CBK MINIBUSEUROPA Košice – BKM Junior UKF Nitra 79:74 (41:29)
Najviac bodov: Lukačiková 23, Kašperanová 21 (13 doskokov, 5 ziskov), Nigutová 13 – Šimončíková 19, Kovalenko /8 doskokov/ a Fehérová /8 doskokov/ po 16

Na pomery 1. ligy žien sa jednalo o strelecky atraktívny zápas, nakoniec nastúpili proti sebe dve ženské družstvá. Prvú štvrtinu vyhrali domáce „Ťahanovčanky“ o 6 bodov (20:14), v druhej svoj náskok zdvojnásobili a na veľkú prestávku šli za stavu 41:29. Tretia časť zápasu vyšla lepšie hráčkam Nitry, ktoré v nej nastrieľali 24 bodov, náskok klesol opäť na 6 bodov. Posledná štvrťka bola strelecky najbohatšia, skončila 20:21 a CBK ubránilo víťazstvo o 5 bodov na domácej palubovke.