CBK sa po výhrach nad Bystricou a Ružomberkom prepracovalo na čelo 1. ligy

Publikované: 08.02.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: mbkstaratura.sk

CBK MINIBUSEUROPA Košice (Foto: mbkstaratura.sk)

Družstvá CBK Košice a MBK U23 Ružomberok sú jediné s desiatimi odohranými stretnutiami, Košičanky sa vďaka bilancii 8/2 prepracovali na priebežnú prvú priečku, keďže tento víkend zaknihovali dve víťazstvá.

Tento víkend sa v 1. lige Žien, Mladých žien U23 a Junioriek U19 podarilo odohrať štyri duely, ďalších päť bolo odložených. Došlo aj k odhláseniu ďalšieho účastníka TYDAM UPJŠ Košice zo súťaže, doteraz odohrané zápasy tohto klubu sú anulované a tým aj štatistiky ich zápasov.

Spoločná súťaž 1.ligy žien, Mladých žien U23 a Junioriek U19 2021/22

05.02.2022 – 19.kolo

Young Angels U23 Košice – Young Angels U19 Košice
Zápas odložený!

BK AŠK Slávia U19 Trnava – BKM Junior UKF Nitra 48:83 (16:50)
Najviac bodov: Paulechová 13, Ďuratná 9, doplníme – Sailerová 18, Kovalenko, Matejová a Brázdilová po 13

…doplníme…

BK Lokomotíva U23 Sereď – BK ZŠ Zvolen

MBK U23 Ružomberok – voľno

CBK Košice – BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica 88:41 (49:22)
Najviac bodov: Kašperanová 21, Arendáčová 20 /23 doskokov/, Krištofová /9 doskokov/ a Čatlošová po 11 – Podhradská 16 /10 doskokov/, Syčová 8, Cabaníková 6

Ženy z ťahanovského CBK Košice sa proti juniorkám z bystrického ŠKP rozbiehali pomalšie, prvú štvrtinu vyhrali 20:11, ale postupne nabrali tempo a svojim mladším súperkám sa stále viac vzďaľovali. Polčas bol o 27 bodov a záverečné skóre sa zastavilo dokonca na rozdiele 47 bodov. Domáca Stanislava Arendáčová k 20 bodom pridala 23 doskokov, čo je veľmi pekná štatistika. Na druhej strane si double-double pripísala Tamara Podhradská za 16 bodov a 10 obranných doskokov.

ŽBK Rožňava – MBK U19 Stará Turá

ŠKBD U23 Spišská Nová Ves – voľno

06.02.2022 – 20.kolo

BKM Junior UKF Nitra – BK Lokomotíva U23 Sereď

BK AŠK Slávia U19 Trnava – BK ZŠ Zvolen 46:61 (24:38)
Najviac bodov: Paulechová 17, Ďuratná 13, doplníme – Drinková Babariková 32 /14 doskokov/, Šimčíková 12, Šťefaňáková /8 doskokov/ a Rausová po 5

Zvolen si u junioriek v Trnave od úvodnej časti hry budoval mierny náskok (16:20), do polčasovej prestávky ho natiahol už na 14 bodov (24:38). Druhá polovica ukazovala naďalej miernu prevahu Stredosloveniek, keď opäť svoje vedenie navýšili (o 6b) a až záverečná perióda patrila domácim (13:10), v každom prípade to nestačilo na zvrat v stretnutí a tak si výhru odvážali Zvolenčanky. V ich drese strelecky excelovala Zuzana Drinková Babariková, ktorá zaznamenala 32 bodov, k čomu pridala ešte 14 doskokov, 7 získaných lôpt a jednu asistenciu.

CBK Košice – MBK U23 Ružomberok 61:46 (40:19)
Najviac bodov: Kašperanová 16 /10 doskokov/, Arendáčová 14 /13 doskokov, 8 získaných lôpt/, Lukačíková 10 – Kubáňová a Uramová po 11, Škavreková 9 /9 doskokov/

Po sobotnom jasnom víťazstve nad Bystricou na sídlisku Ťahanovce v Košiciach domáce privítali mladé ženy z Ružomberka, zápas nebol z ďaleka taký jednoznačný, ako deň predtým. Úvodný polčas bol síce bodovo trochu podobný, keď prvú štvrťku CBK vyhralo 18:7 a polčas 40:19, no v tom druhom hostky z Liptova náskok mierne sťahovali a po klaksóne to bolo nakoniec len 15. Domáce opäť potiahli Lucia Kašperánová so Stanislavou Arendáčovou, obe si pripísali double-double a tej druhej len málo chýbalo k triple-double v kombinácii so získanými loptami.