Publikované: 12.02.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Marek Findrík

YOUNG ANGELS U19 Košice vs. ŠKBD Spišská Nová Ves (Foto: Marek Findrík)

Juniorky Young Angels Košice ovládli prvé osemfinále Slovenského pohára, v ktorom sa stretli s BK ŠK UMB Banská Bystrica, v pomere 62:31.

Družstvo UMB dorazilo do košickej Angels arény v oklieštenom počte, na súpisku bolo zapísaných len šesť hráčok, chýbali Kaliuzhna, Piperková, Vyšná či Šunová, čo predznamenalo vývoj duelu. V prvej štvrtine si domáce dievčatá vypracovali deväť bodový náskok a v tej druhej ho ešte zvýraznili, polčas vyhrali o 24 bodov (37:13).

Po veľkej prestávke bol priebeh vyrovnanejší, domácim sa nedarilo zvyšovať rozdiel v skóre, no ten ani neklesal. Hostky aktívne bránili a Košičanky viac kazili a nedarila sa im ani streľba, Bystričanky to však nedokázali využiť v útoku. Domáce nakoniec opäť bodovo odskočili a do poslednej desaťminútovky sa šlo za stavu 49:20. Tú zvládli Stredoslovenky najlepšie, keď ju prehrali len o 2 body. Domáce juniorky teda zaslúžene vyhrali a toto osemfinále vyzerá byť rozhodnuté.

Slovenský pohár žien 2021/22 – osemfinále

Young Angels U19 Košice – BK ŠK UMB Banská Bystrica 62:31 (37:13)
Young Angels U19 Košice: Kristlová 16 /13 doskokov/, Dulovičová 7, Šedivá 6, Szmereková 4, Spišiaková 3 /8 doskokov/ (Chovaníková Alexandra 8, Majorošová 5, Holomániová /9 doskokov/ a Filická po 4, Kupčová a Rebejová po 2, Chovaníková Simona 1), trénerka: Hana Jendrichovská.
BK ŠK UMB Banská Bystrica Paulechová 14, Háberová 9 /8 doskokov/, Turčanová 5 /10 doskokov/, Mrváňová a Luptákopvá po 1 (Žilinská 1), trénerka: Andrea Izáková.
TH: 11/15 – 14/22. Trojky: 1/18 – 1/10. Fauly: 24 – 19. Štvrtiny: 17:8, 20:5, 12:7, 13:11.
Rozhodovali: Čurilla. Životský.

LiveStats

Záznam zo zápasu

Vyjadrenia po zápase:

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Je zbytočné hodnotiť tento zápas po hernej stránke, keď nám súper, ani HK SBA neumožnili odohrať dnešný zápas dôstojne, pretože to nie je v počte 6-tich hráčok reálne. Tobôž, keď ani základných 5 hráčok nebolo v plnom zdraví. Žiaľ zo strany Young Angels Academy nedošlo k súčinnosti a ochote vyjsť v ústrety k zmene termínu pri zlej epidemiologickej situácii v našom tíme a pod hrozbou vysokej pokuty zo strany HK SBA sme vycestovali v oklieštenej zostave na 1. zápas predkola SP žien. V tejto chvíli nie je pre mňa dôležitý výsledok, ale to, že sme zo zápasu odišli bez zranenia a verím, že sa budú môcť dievčatá v zdraví zapojiť do odvety a ďalšej časti našej EXZ súťaže. Touto cestou chcem dievčatám poďakovať za profesionálny prístup k vzniknutej situácii, napriek tomu, že si boli vedomé možných zdravotných dôsledkov po takomto mimoriadne náročnom zápase, nevzdali sa a odmakali plných 40 minút. A v tomto duchu sú pre mňa víťazkami tohto zápasu naše Sovičky.“

Klaudia Háberová hráčka BK ŠK UMB Banská Bystrica:

„Na dnešný zápas sme vycestovali vo veľmi oklieštenej zostave, v skratke nás išlo 6 z toho 3 100% zdravé, tým myslím nie po chorobe, covide a podobne. Začala by som asi týmto, je smutné, že ani HK ani súper nesúhlasili a nevyhoveli našej požiadavke o kontumácií alebo odložení zápasu. Chápali sme stranu súpera, ktorý zdôvodnil, že nebude môcť odohrať tento zápas znova kvôli priestorom, tak sme v tom prípade preto pristúpili aj ku možnosti kontumácie. Je ale proti zdravému rozumu, že ani po zdokladovaní a oboznámení stavu nášho družstva sme museli aj tak vycestovať do Košíc. Zápas mal z tohto pohľadu očakávaný priebeh, my sme hlavne rady, že sme zo zápasu odišli bez zranenia a verím, že sa nám to zdravotne neodrazí v najbližších dňoch, či už v odvete alebo potom v najbližšom sobotňajšom zápase v extraligovej súťaži. Súper sa vyjadril po zápase, že o ďalšom dueli je viac menej rozhodnuté, s čím my nesúhlasíme, zdôvodnim prečo. Samozrejme gratulujem v prvom rade súperovi k výhre, ale na druhej strane my keby sme boli v širšej zostave minimálne o 3–4 hračky, zápas by vyzeral úplne inak. Nemám pocit, že kvalita tohto družstva rozhodla o výsledku dnešného zápasu. Nemali sme inú možnosť, ako rozložiť si sily na 40 minút vzhľadom na to, že na lavičke sedela len jedna striedajúca hráčka a to nám neumožnilo hrať agresívnejšiu a aktívnejšiu hru. Čiže len k tomu vyjadreniu súpera, tešíme sa na ďalší zápas, tento krát na domácej palubovke, v ktorom im nič nedarujeme, zabojujeme o najlepší výsledok a urobíme všetko preto, aby sme ich slová o predčasnom postupe ešte vyvrátili.“