Prekvapivá posila od susedov potiahla domáce za výhrou

Publikované: 16.02.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

Jana Matejčíková (7), BK ŠKP 08 Banská Bystrica (Foto: Ivan Golembiovský)

Bystričanky síce prvý polčas prehrali o šesť bodov, no v tom druhom zvrátili vývoj duelu a nakoniec uspeli v pomere 70:60. Za domáci tím prekvapivo, po prestupe zo susedného ŠKP, nastúpila Jana Matejčíková a tá spolu s Annou Kaliuzhnou, ešte v minulej sezóne hrajúcou za Young Angels, boli hlavnými strojkyňami domácej výhry.

Zápas začali lepšie domáce, ktoré sa ujali vedenia 5:0, no o to rýchlo prišli a presadzovať sa začali hostky, tie si uchmatli prvú štvrtinu o 5 bodov (13.18). V druhej Košičanky natiahli náskok až na deväť bodov, no potom zabrali domáce a skóre štvrtiny takmer zrovnali, na polčas išli hostky s vedením o šesť bodov (29:35).

Druhý polčas začali juniorky z východu krajiny katastrofálne, behom troch minút sa „Sovičky“ z UMB dostali do vedenia a to naďalej zveľaďovali, na konci tretej štvrtiny už viedli o šesť bodov (47:41). Posledná časť hry tiež patrila im, ale už nie takým dominantným štýlom, pohodlne si strážili rozdiel v skóre a bodovo najplodnejšiu periódu zápasu vyhrali o štyri body (70:60).

Napriek domácej výhre sa bystrické UMB neprebojovalo na finálový turnaj do Ružomberka, keď celkové skóre dvojzápasu pre nich vyznelo negatívne o 21 bodov.

Slovenský pohár žien 2021/22 – osemfinále

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Young Angels U19 Košice 70:60 (29:35)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Matejčíková 24, Kaliuzhna 15, Háberová 11, Turčanová 10, Paulechová 7 (Mrváňová 3, Dobrotová 0), trénerka: Andrea Izáková.
Young Angels U19 Košice: Dulovičová 13, Kristlová 12, Majorošová 8, Šedivá 6, Spišiaková 2 (Szmereková 6, Chovaníková Simona 5, Rebejová 4, Chovaníková Alexandra a Kupčová po 2, Holomaniová 0), tréner. Daniel Jendrichovský.
TH: 18/24 – 5/9. Trojky: 6 – 3. Fauly: 11 – 23. Štvrtiny: 13:18, 16:17, 18:6, 13:19.

Prvý zápas 31:62. postupujú Young Angels U19 Košice