CBK Košice s ďalším víťazstvom a na čele súťaže

Publikované: 21.02.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: fb MBK Stará Turá

MBK U19 Stará Turá vs. CBK MINIBUSEUROPA Košice (Foto: fb MBK Stará Turá)

V 1. lige Žien, Mladých žien a Junioriek došlo odloženiu ďalších troch zápasov, prvú priečku držia hráčky CBK MINIBUSEUROPA Košice.

Spoločná súťaž 1.ligy žien, Mladých žien U23 a Junioriek U19 2021/22

19.02.2022 – 21.kolo

ŠKBD U23 Spišská Nová Ves – ŽBK Rožňava
Zápas odložený!

CBK MINIBUSEUROPA Košice – voľno

MBK U19 Stará Turá – voľno

BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica – BK Lokomotíva U23 Sereď 30:47 (14:27)
Najviac bodov: Cabaníková 6, Podhradská a Poliaková po 5 – Žemlová 18 (8 doskokov), Jakubčeková 13 (12 doskokov), Nagyová 10

Mladé ženy Serede si k juniorkám do Banskej Bystrice prišli po výhru a tú aj jednoznačne dosiahli,od úvodnej periódu duelu boli vo vedení a domáce ho skresali len v poslednej štvrťke, keď už hostky mali istotu plného bodového zisku. Bodovo za Sereď excelovali Alžbeta Žemlová s 18 bodmi a double-double si pripísala Hana Jakubčeková.

MBK U23 Ružomberok – BK AŠK Slávia U19 Trnava

BK ZŠ Zvolen – Young Angels U19 Košice 33:80 (19:41)
Najviac bodov: Drinková Babariková 13 (13 doskokov), Rausová 9, Doušková 5 – Šedivá 18, Dulovičová 12, Filická 11

Juniorky košických Young Angels pricestovali do Zvolena a ako sa hovorí, nenechali nič na náhodu. Domáce sfúkli z palubovky, veď už prvú štvrtinu vyhrali o 15 bodov a rozdiel v skóre naďalej narastal až sa zastavil na čísle 47.

BKM Junior UKF Nitra – Young Angels U23 Košice 77:40 (36:18)
Najviac bodov: Kovalenko 26 (14 doskokov), Šimončíková 16, Očadlíková13 – Pahulyová Michaela 9 (8 doskokov), Burava a Pahulyová Sandra

V sobotu pricestovalo do Nitry prvé družstvo zastupujúce Young Angels Košice, šlo o mladé ženy do 23 rokov a dá sa povedať, že hostky od začiatku ťahali za kratší koniec povrazu. Domáce si rýchlo vybudovali náskok a ten ešte zveľaďovali. Bez vážnejších problémov si pripísali vysokú výhru o 37 bodov.

20.02.2022 – 22.kolo

MBK U19 Stará Turá – CBK Košice 49:56 (19:22)
Najviac bodov: Vandlíková 15 (23 doskokov), Kraislová 13, Eliášová 7 – Kašperanová 18 (10 doskokov), Tomajková 13 (10 doskokov), Lukačiková 11

Hráčky košického klubu v tomto zápase nepárne štvrtiny prehrávali a tie párne vyhrávali, prvú prehrali o jediný bod, tú druhú vyhrali o štyri body, tretiu o šesť prehrali a tú poslednú zvládli vyhrať až o desať bodov, to im zabezpečilo výhru a zároveň udržanie sa na prvej priečke tabuľky.

MBK U23 Ružomberok – BK Lokomotíva U23 Sereď

BK ŠKP 08 U19 Banská Bystrica – BK AŠK Slávia U19 Trnava 62:41 (23:19)
Najviac bodov: Neuschlová 14 (9 doskokov), Kollárová a Podhradská (19 doskokov) po 11 – Remenárová 20 (11 doskokov), Paulechová 9, Drimajová a Dzurová po 3

V nedeľnom bystrickom zápase sa stretli dve juniorské družstvá, domáce basketbalistky nastúpili proti dievčatám z Trnavy a aj síce prvú štvrtinu tesne prehrali (7:10), tak zápas, dá sa povedať, ovládli. Už polčas vyhrali o štyri body a v tom druhom súperkám ušli až na 21 bodov, čo značilo pohodlné víťazstvo v prospech Stredosloveniek.

BKM Junior UKF Nitra – Young Angels U19 Košice 81:73 (29:36)
Najviac bodov: Krajčovičová 31 (14 doskokov), Sailerová 20, Šimončíková 15 – Dulovičová 18, Šedivá 12, Filická 11

V Nitre domáce ženy privítali juniorky Young Angels Košice a dlho to vyzeralo na úspech Východniarok, tie v polčase viedli o sedem bodov, no tretia a posledná štvrtina, do ktorej išli tímy za vyrovnaného stavu, všetko zmenili a Nitrianky sa mohli tešiť z víťazstva. Posledná štvrtina bola na body extrémne bohatá, domáce ju vyhrali 33:25.

BK ZŠ Zvolen – Young Angels U23 Košice 50:38 (23:19)
Najviac bodov: Drinková Babariková 23 (15 doskokov), Štefaňáková 13 (13 doskokov), Doušková a Gašperánová po 6 – Staníková 13, Siladiová 7, Pahulyová M. 6

Zvolenčanky v nedeľu privítali na svojej palubovke mladé ženy klubu Young Angels Košice, postupne vyhrali všetky štvrtiny duelu a zvíťazili o 12 bodov. Opäť ich potiahla Zuzana Drinková Babariková s 23 bodmi a 15 doskokmi, s double-double sa k nej pridala aj Jana Štefaňáková za 13 bodov a 13 doskokov.