Publikované: 11.05.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ivan Golembiovský

BK ŠK UMB Banská Bystrica vs. YOUNG ANGELS U19 Košice, Paulechová (4) vs. Kristlová (15) (Foto: Ivan Golembiovský)

V dnešnom prvom stretnutí baráže o účasť v Niké Extralige žien v sezóne 2022/23 sa na domácej palubovke viac darilo BK ŠK UMB Banská Bystrica, ktoré vyhralo 64:56

Úvodné dejstvo však patrilo mladým Košičankám, boli na ihrisku rýchlejšie, kreatívnejšie, presnejšie a zaslúžene vyhrávali o 7 bodov po prvej štvrtine. Tá druhá naopak patrila Bystričankám, ktoré zlepšili obranu a výborne sa im v zápase chytila Anna Kaliuzhna, bývalá hráčka Young Angels od tejto štvrtiny robila hostkám veľké problémy. Polčas skončil o bod pre domáce.

Tretia desaťminútovka bola najvyrovnanejšia, strelecky sa nedarilo ani jednému tímu a obrany boli pevné. Padlo najmenej bodov a Východniarky sa dostali do mierneho vedenia. Záverečná perióda duelu vyšla jednoznačne lepšie vysokoškoláčkam, dokázali pravidelne bodovať, pričom muška junioriek z Košíc naopak niekam odišla. Tie k tomu nedokázali čisto brániť a z trestných hodov ich domáce basketbalistky pravidelne trestali. Dlho veľmi vyrovnaný súboj nakoniec skončil osembodovým víťazstvom Bystrice.

Baráž o účasť v Niké Extralige žien 2022/2023:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – YOUNG ANGELS U19 Košice 64:56 (32:31)
BK ŠK UMB Banská Bystrica: Matejčíková 16, Paulechová 14, Háberová 4, Piperková 1, Turčanová 0 /10 doskokov/ (Kaliuzhna 16, Mrváňová 3, Slavíková 6, Vyšná a Chovancová po 2), trénerka: Andrea Izáková.
YOUNG ANGELS U19 Košice: Kristlová 19 /13 doskokov/, Dulovičová 13, Holomániová 4, Majorošová 2, Spišiaková 0 (Szmereková 13, Šedivá 3, Rebejová 2, Mišinská, Filická a Rosa po 0), trénerka: Hana Jendrichovská.
TH: 21/24 – 5/12. Trojky: 5/15 – 3/22. Fauly: 14 – 23. Štvrtiny: 12:19, 20:12, 8:11, 24:14.
Rozhodovali: Doušek, Sirocký, Višniarová.