Young Angels do tretice s prehrou proti Ostrave

Publikované: 18.09.2022 Autor/Zdroj: Radko Dvorščák Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS KošIce vs. SBŠ Ostrava (CZE), Hana Jakubčeková (22) (Foto: Jäzva)

V treťom prípravnom stretnutí medzi Young Angels Košice proti českému extraligistovi z Ostravy sa zrodilo jasné víťazstvo pre hostky.

SBŠ Ostrava (CZE) – Young Angels Košice 88:59 (18:17, 45:29, 63:43)
Ostrava: Wilkinson 18, Káňová 15, Smutná 14, Bačová 12, Kuríčková 7, Motyčáková 6, Duchnowská 5, Kloknerová, Szabó po 4, Šandová 3. Trénerka: I. Rašková.
Košice: Rodáková 10, Dulovičová 8, Kristlová 7, Szmereková, Mikovčáková, Plavnická po 6, Pahulyová, Jakubčeková po 5, Ošťádalová 4, Bohušová 2. Tréner: R. Dvorščák.
Trojky: 11/16 – 9/11, fauly: 15 – 18, štvrtiny: 18:17, 27:12, 18:14, 25:16.

„V pozícii súpera sa proti nám v rámci prípravy už tretíkrát postavilo družstvo z Ostravy. V druhom zápase sme sa na domácej pôde presvedčili s týmto českým družstvom dokážeme hrať vyrovnanú dynamickú partiu čo sa potvrdilo v prvých 15 minútach zápasu. Dokázali sme rýchlou hrou držať krok so súperom, ba dokonca udávať tempo hry a ťažiť z kolektívneho prejavu, avšak 5 minútový herný výpadok spôsobil, že sme do šatne odchádzali s viac ako 10 bodovým mankom. Druhý polčas nevyšiel podľa našich predstáv. V útoku sa vytratila energia aj chuť hrať rýchlo, spomalila nás zónová obrana súpera, na ktorú sme nedokázali adekvátne reagovať. V defenzíve sa hromadili chyby v komunikácii, ktoré pre súperky vytvárali jednoduché príležitosti, vďaka ktorým navyšovali svoj náskok až do konca zápasu. Našim cieľom do budúcnosti je redukovať hluché momenty počas zápasu a čo najviac eliminovať nekonzistentnosť aj napriek faktu, že sme mladé družstvo. Prehra mrzí, ale teší ma, že na ihrisku ako aj v šatni prevláda pozitívna tímová atmosféra a chcenie podržať jedna druhú, čo vnímam ako kľúčový element, vďaka ktorému budeme môcť konkurovať aj papierovo skúsenejším tímom“, vyjadrila sa hráčka Young Angels Košice Kamila Plavnická.

„Tento zápas sme hrali koncentrovane žiaľ len 15 minút. Od stavu 30:29 sme dovolili súperovi zaznamenať šnúru 15:0 a získať si tak sebavedomie plus komfortný náskok do druhého polčasu. Je vidieť, že zďaleka nevieme udržať konštantnosť v našej hre a výpadky nás okrádajú o možnosť byť úspešní. Osobne ma nemrzí spravená chyba, skôr ich reťazenie a opakovanie sa aj v dvoch situáciách bezprostredne po sebe. V momentoch, keď chybujeme v obrannej fáze, prenášame nevyrovnanosť aj do útočnej fázy a naopak. Potrebujeme eliminovať krok po kroku tieto výpadky a dokážeme sa posúvať ako v individuálnej, tak aj kolektívnej výkonnosti hore. Vieme kde nás "tlačí topánka“ a máme všetko vo svojich rukách, aby sme sa dokázali neustále zlepšovať", vyjadril sa hlavný tréner Young Angels Košice Radko Dvorščák.