Publikované: 15.10.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Ladislav Dobsa

ŠBK Šamorín vs. CBK Košice, Tatiana Bábiková (5) (Foto: Ladislav Dobsa)

MBK Ružomberok vyhral bez väčších problémov nad BAM Poprad v pomere 77:41, Šamorín taktiež doma nezaváhal a zdolal nováčika CBK Košice 75:48. Doma ale nevyhrali Young Angels Košice, nakoniec proti Čajkám sa to ani nečakalo, ale hostky s Piešťan nastrieľali domácim takmer 100 bodov a vyhrali 95:46..

ŠBK Šamorín zvládol zápas s nováčikom, košické CBK sa vzoprelo osudu len v druhej štvrtine, ktorú prehralo o jediný bod, ale celkovo to veľa nezmenilo. CBK si pripisuje druhú prehru a Šamorín druhé víťazstvo, tentoraz v pomere 75:48.

Na zápas do ružomberskej Koniarne dnes cestovali hráčky BAM Poprad, duel bol dosť jednoznačne v rukách domácich, náskok 16 bodov po 10 minútach hovoril za všetko. Do polčasu Popradčanky bojovali a ich strata nenarastala, no v druhej polovici už nedokázali zabrániť Ruži skórovať a nakoniec prehrali 77:41.

Niké Extraliga ženy 2022/23 – 3.kolo

MBK Ružomberok – BAM Poprad 77:41 (41:26)
Štvrtiny: 26:10, 15:16, 23:9, 13:6.

Highlighty zo zápasu (zdroj: Huste.tv):

ŠBK Šamorín – CBK Košice 75:48 (43:28)
ŠBK Šamorín: Marcová 16, Lüttmerdingová 14, Vargová 12 /14 doskokov/, Sujová 8, Bábiková 7 (Vaigl 10, Šipková 6, Slama 2, Lelkes Barbara, Fenesová, Seňová a Michlíková po 0), tréner: Albert Diósi.
CBK Košice: Kašperanová 18, Lukačíková a Tomajková po 4, Čatlošová 2, Krištofová 0 (Liashenko 13, Škvareková 5, Sunitrová 2, Nigutová a Drimáková po 0), tréner: Vladimír Karnay.
TH: 9/17 – 15/20. Trojky: 6/18 – 3/13. Fauly: 17 – 19. Štvrtiny: 26:11, 17:15, 20:9, 12:13.
Rozhodovali: Bara, Macura, Stopka.

ONLINE ŠTATISTIKY

YOUNG ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 95:46 (27:50)
Košice: Kristlová, Rodáková a Dulovičová po 9, Bohušová 8, Plavnická 4, Filická 3, Mikovčáková a Ošťádalová po 2, Szmereková, Jakubčeková a Rebejová po 0, tréner: Radko Dvorščák.
Piešťany: Martišková 20, James 16, Mujovič 13, Mandič 12, Andělová 10, Jurčenková 8, Taušová a Valová po 5, Moravčíková 4, Vandlíková 2, Kraislová a Chovaníková po 0, tréner: Peter Jankovič.
TH: 9/12 – 16/20. Trojky: 3/15 – 9/20. Fauly: 19 – 15. Štvrtiny: 10:20, 17:30, 11:25, 8:20.