Publikované: 19.10.2022 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Laco Duračka

Piešťanské Čajky vs. BAM Poprad, Gabriela Andělová (4) (Foto: Laco Duračka)

Dnes bol oficiálny hrací termín 4. kola Niké Extraligy žien, keďže včera sa konala predohrávka medzi košickými Young Angels a bystrickým UMB, tak nás čakali tri duely.

Piešťany Popradu nedali vôbec žiadnu šancu na úspech, nastrieľali 116 bodov, každú štvrtinu vyhrali minimálne o dvadsať bodov, proste dominovali 116:23.

V Košiciach mali začiatok lepší hráčky CBK, viedli 8:0, no zrazu bolo 8:8. Prvú štvrtinu ešte zvládli, ale potom sa im už prestalo dariť, Lucia Kašperanová síce nastrieľala 24 bodov, ale domáce prehrali s MBK 51:64.

Šamorín dokázal v Bystrici síce otočiť skóre stretnutia na 51:54 na konci tretej desaťminútovky a ešte raz cca tri minúty pred koncom zrovnať na 59:59, no v zbytku hracieho času Slávia zabrala a uhrala dôležitú výhru

Niké Extraliga ženy 2022/23 – 4.kolo

Piešťanské Čajky – BAM Poprad 116:23 (55:4)
Piešťanské Čajky: Andělová 16, Mujovič 14, Jurčenková 11, James 9, Mandič 8 (Chovaníková, Moravčíková a Martišková po 11, Kraislová 9, Taušová a Vandlíková po 7, Valová 2), tréner: Peter Jankovič.
BAM Poprad: Vyšňová, Drobná a Barilová po 6, Langová 2, Kmetoniová 0 (Balážová 3, Rothová a Slivková po 0), tréner: Milan Veverka.
TH: 19/25 – 4/6. Trojky: 9/29 – 3/17. Fauly: 12 – 21. Štvrtiny: 30:4, 25:0, 31:10, 30:9.
Rozhodovali: Bartoš, Obertová, Višniarová.

ONLINE ŠTATISTIKY

Záznam zo zápasu (zdor: Huste.tv):

Hlasy po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťanské Čajky: „Ja som veľmi rád za najmladšie hráčky, ktoré zaznamenali prvé body v najvyššej súťaži, za čo sa teším. Som rád, že sme zodpovedne pristúpili k tomuto stretnutiu, aj keď sme vedeli pred zápasom, že víťazstvo musí zostať na našej strane. Od začiatku do konca sme hrali naplno, čo ukazuje aj výsledok. Trochu ma mrzí výsledok kvôli trénerovi Popradu, ale musíme sa pozerať sami na seba. Pre nás to je príprava na Eurocup.“

Alexandra Chovaníková, hráčka Piešťanské Čajky: „Využili sme to ako prípravu na Eurocup, ktorý pre nás začína budúci týždeň. Som veľmi vďačná za príležitosť. Myslím si, že dievčatá ma veľmi podporovali a bolo vďačné za moje prvé body v extralige. Takže som veľmi spokojná.“

CBK Košice – MBK Ružomberok 51:64 (27:34)
CBK Košice: Kašperanová 24, Lukačíková 6, Krištofová 4, Liashenko 3, Tomajková 0 (Nigutová 7, Škvareková 4, Sunitrová 2, Čatlošová 1, Drimáková po 0), tréner: Vladimír Karnay.
MBK Ružomberok: Buknová 23, Andělová a Hadačová /12 doskokov/ po 6, Havranová 5, Urbanová 2 (Jarošová 9, Dovčíková 7, Uramová, Štefančová a Michaličková po 2), tréner: Juraj Suja.
Rozhodovali: Šarišský, Fanfara, Fáber.

Highlighty zo zápasu (zdor: Huste.tv):

Slávia Banská Bystrica – ŠBK Šamorín 84:72 (39:29)
Slávia Banská Bystrica: Allen 27 /10 doskokov/, Mandič 23 /11 doskokov/, Deura 15, Janštová 11, Grigerová 2 (Kaliuzhna 4, Da Cruz 2, Holíková 0), tréner: Miloslav Michálik.
ŠBK Šamorín: Vargová 18, Sujová 17, Marcová 13, Bábiková 12, Lüttmerdingová 10 (Lelkes Barbara 2, Šipková 0), tréner: Albert Diósi.