VIDEO/M-SR Juniorky U19: CBK s tesným, Young Angels s dominantným víťazstvom

Publikované: 02.06.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS U19 Košice (Foto: Jäzva)

V piatok o štvrtej poobede sa v Šaci, mestskej časti Košíc, v telocvični SOŠ priemyselných technológií začne záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska v kategórii junioriek U19. Hrá sa skupinovým systémom a teda všetky štyri tímy odohrajú po tri zápasy. Družstvo, ktoré získa počas víkendu najviac bodov, sa stane majstrom republiky.

Všetky duely bude možné sledovať naživo cez kanál Basket.sk webovej služby YouTube.com a prinesieme vám aj online štatistiky.

V prvom zápase FinalFour Junioriek začali lepšie „Kolokanky“, síce inkasovali z prvých trestných hodov, no potom začali triafať aj ony, otočili na 2:7 a pre zmenu museli pridať aj „domáce“ Tahanovčanky. Prvá štvrtina napokon patrila Ivanke o 3 body, tá druhá zas CBK, ktoré sa výrazne vzchopilo a polčas uhralo o 9 bodov vo svoj prospech. Tretia časť hry bola najvyrovnanejšia a o jediný bodík ju pre seba uchmatli juniorky od Dunaja. Tie boli lepšie aj v poslednej perióde, cca tri a pol minúty pred koncom bol stav vyrovnaný 56:56. Záver bol poriadne napínavý a lepšie ho zvládli Východniarky, vďaka záverečným trestným hodom si pripísali prvú výhru na turnaji, keď zvíťazili o 2 body.

Druhý piatkový zápas bol absolútnym opakom toho prvého, Poprad nedokázal odolávať domácim Young Angels Košice, ktoré mali úvod ako z „partesu“, keď začali šnúrou 13:0 a určili ráz stretnutia. Polčasové prestávka priniesla takmer 20-bodový rozdiel v skóre a to domáce už nechali zahrať všetkých desať hráčok zo súpisky a nebodovala len jedna z nich. Druhý polčas bol z košickej strany ešte produktívnejší a tak sa niet čo diviť, že konečný rozdiel v skóre bol 43 bodov a Young Angels majú 2 body do tabuľky.