VIDEO/M-SR Juniorky U19: CBK Košice po výhre v derby smeruje za titulom

Publikované: 03.06.2023 Autor/Zdroj: basket.sk Foto: Jäzva

YOUNG ANGELS Košice vs. CBK Košice, Hana Jakubčeková (22) vs. Natália Tomajková (23) (Foto: Jäzva)

V piatok o štvrtej poobede sa v Šaci, mestskej časti Košíc, v telocvični SOŠ priemyselných technológií začal záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska v kategórii junioriek U19. Hrá sa skupinovým systémom a teda všetky štyri tímy odohrajú po tri zápasy. Družstvo, ktoré získa počas víkendu najviac bodov, sa stane majstrom republiky.

Všetky duely bude možné sledovať naživo cez kanál Basket.sk webovej služby YouTube.com a prinesieme vám aj online štatistiky.

Juniorky z Ivanky pri Dunaji začali proti Popradu výborne a od 3. minúty si budovali náskok, ten dosiahol aj 15 bodov, no prvá časť hry skončila v ich prospech o 12. Dievčatá spod tatier sa v druhej štvrtine trochu spamätali a do polčasovej pauzy stiahli náskok súperiek na 7 bodov. „Klokanky“ ale po prestávke opäť zabrali a svoje vedenie navýšili o priepastných 17 bodov za tretiu desaťminútovku. Posledná štvrtina tým stratila na význame a duel skončil o 25 bodov pre Západniarky.

Druhý sobotňajší zápas priniesol extrémne vyrovnaný prvý polčas, vedenie bolo max. o 4–6 bodov a oba košické tímy zaznamenali po 15 bodov v prvých dvoch štvrtinách, po polčase sa akoby začínalo odznova. Young Angels bodovo ťahala Ema Szmereková, na strane CBK boli body rozložené rovnomernejšie. Druhú polovicu duelu začali lepšie Ťahanovčanky, rýchlo viedli o 6 a domáce museli znova doťahovať. Tretia časť hry patrila CBK, ktoré si vytvorilo 7-bodový „vankúš“ pred záverečnou desaťminútovkou. Young Angels prehrávali už aj o 11 bodov, no nevzdali sa a 4,5 minúty pred koncom to bolo len o tri body. 3,5 minúty do konca len o 2, takže z toho bola poriadna dráma. Napokon ju pred poriadne hlučnou kulisou lepšie zvládli hráčky klubu z ťahanovského sídliska, zápas vyhrali o 7 bodov a kráčajú za titulom.